AlarmRegion

Śląskie: Za 5000 euro przemycali Afgańczyka w naczepie ciężarówki

Straż Graniczna w Katowicach zatrzymała nielegalnego imigranta z Afganistanu, który podróżował w naczepie samochodu ciężarowego.

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz

Policja poinformowała straż graniczną, że na terenie terminalu przeładunkowego w Sławkowie znajduje się zaplombowana naczepa, w której najprawdopodobniej ktoś przebywa. W obecności funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Służby Celno – Skarbowej kierowca pojazdu otworzył naczepę.

Za 5000 euro przemycali Afgańczyka w naczepie ciężarówki
Za 5000 euro przemycali Afgańczyka w naczepie ciężarówki

W środku znajdował się mężczyzna, który twierdził, że jest obywatelem Afganistanu. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. W trakcie przesłuchania prowadzonego w obecności tłumacza, mężczyzna oświadczył, że do wnętrza naczepy dostał się w Serbii przy pomocy przemytników. Jego miejscem docelowym była Europa Zachodnia. Za pomoc w podróży zapłacił przemytnikom 5000 euro.

Obywatelowi Afganistanu został przedstawiony zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu polegającego na ukryciu się w przestrzeni ładunkowej naczepy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Źródło i foto: Śląska Straż Graniczna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close