RegionWiadomość dnia

POGROM grupy Speed na śląskich drogach! Co tydzień ktoś traci prawo jazdy

50 zatrzymanych praw jazdy i 116 dowodów rejestracyjnych. Grupa Speed podsumowuje rok, a wyniki nie napawają optymizmem. W ciągu dwunastu miesięcy policjanci odnotowali 2700 wykroczeń. To daje średnią ok. 7 wykroczeń dziennie.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Grupa Speed powstała w lipcu 2019 roku. Policjanci wchodzący w jej skład kierowani są w te rejony, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania prędkości.

Bilans działań bytomskiej grupy Speed w 2020 roku to ponad 1700 kontroli pojazdów. Ujawnionych ponad 2700 wykroczeń. Nałożonych prawie 1500 mandatów karnych. To także zatrzymanych 50 praw jazdy w tym 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. Funkcjonariusze z tej grupy zatrzymali również 116 dowodów rejestracyjnych kierowcom, którzy nie posiadali aktualnych badań technicznych lub ich pojazdy stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. Ujawnili także ponad 50 przestępstw drogowych. To nietrzeźwi kierowcy, osoby które nie zatrzymały się do kontroli czy też kierowały pojazdami pomimo cofniętych uprawnień.

 

Źródło: KMP Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close