KrajRegion

Pojazdy militarne z załogami 16 raz przyjechały do Bytomia

Trwający od piątku zlot pojazdów wojskowych – Śląskie Manewry przyciągnął do naszego miasta tłumy miłośników militariów.

Po raz 16 wozy bojowe wraz z załogami zaprezentowały się na bytomskim „poligonie”

Oficjalna część imprezy rozpoczęła się już tradycyjnie uroczystym objazdem ulicami naszego miasta. Po powrocie na zlotowiczów czekała Orkiestra Wojskowa z Bytomia, która również muzycznie umilała czas podczas koncertu. W programie znalazły się pokazy wozów bojowych z załogami, sprzętu, a także ekwipunku wojskowego. Na gości czekał militarny jarmark. Chętni mogli skorzystać z przejażdżek pojazdami, między innymi czołgami T55 lub T72. Nie zabrakło oczywiście cieszącego się wśród publiczności Tank Crashu, czyli miażdżenia przez czołgi osobówek.

W niedzielę na odwiedzających również czekało wiele atrakcji

Oprócz tradycyjnych przejażdżek wozami wojskowymi czy czołgami, po raz pierwszy w historii Śląskich Manewrów Aeroklub z Gliwic zaprezentował pokaz akrobacji lotniczej. Pokaz zakończył się widowiskowymi skokami spadochroniarzy.

Prezydent Mariusz Wołosz wraz z organizatorami zlotu uhonorowali zasłużonych uczestników zlotu i wręczyli wyróżnienia posiadaczom najciekawszych pojazdów wojskowych.

Zlot Pojazdów Militarnych to impreza cykliczna, która trwa od 2005 roku. Każdego roku impreza przyciąga coraz więcej fanów tematyki wojskowej, a obecnie Śląskie Manewry znane są w całej Polsce. Pasjonaci militariów podczas zlotu mogą się spotkać, wymieniać doświadczenia jak również oddać się dobrej zabawie w ulubionym stylu. Dla zwiedzających jest to możliwość zobaczenia w akcji większości wycofanych z użytku pojazdów, przejechania się nimi lub zrobienia zdjęcia.

Źródło: mojbytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close