AlarmRegionWiadomość dnia

Pokłosie protestów? Dalej niszczone są m.in. elewacje kościołów i kaplic

Wyrok TK w sprawie aborcji eugenicznych finalnie nie znalazł się w Dzienniku Ustaw, ale protesty na mniejszą skalę odbywają się dalej. Niestety protesty w założeniu pokojowe czasami kończą się dewastacjami miejsc związanych z kościołem katolickim. Na kaplicy w gminie Jejkowice pojawiła się błyskawica i nie było to cudowne objawienie…

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– Tak ma wyglądać walka o szacunek? O tolerancję ? O swoje prawa? Niszcząc i dewastując przedmioty czy miejsca ważne dla tak wielu osób?! To nie protest to wandalizm, chuliganeria! Współczuję osobom, których jedynym pomysłem na wyrażenie siebie i swoich poglądów jest dewastacja i niszczenie!grzmi w portalu społecznościowym wójt gminy Jejkowice Marek Bąk. Chodzi o błyskawicę, która pojawiła się na kaplicy w gminie Jejkowice.

Do takich dewastacji miejsc związanych z kościołem katolickim niestety dochodzi od momentu, gdy rozpoczęły się protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego o aborcjach eugenicznych. Wyrok finalnie nie znalazł się w Dzienniku Ustaw co oznacza, że nie ma mocy prawnej. Protesty w skromniejszej formie niż poprzednio trwają nadal i mimo pokojowego założenia w dalszym ciągu dochodzi do takich dewastacji.

Ta kaplica jest własnością Gminy, czyli wszystkich mieszkańców Jejkowic i obiecuję, że jeśli do poniedziałku sprawca sam się do mnie nie zgłosi, żeby załatwić sprawę polubownie, zgłaszam sprawę na policję! Mam nadzieję, że będzie to krótka sprawa, bo akurat w Gminie Jejkowice monitoring działa sprawnie!  – komentuje dalej Marek Bąk. 

Na to, że nie ma zgody na niszczenie elewacji kościołów, kaplic czy inne akty wandalizmu mówią nawet wspierający protestujących politycy opozycji.

źródło: Marek Bąk Facebook

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tragedia w Katowicach! Zakażony koronawirusem mężczyzna wyskoczył z okna szpitala

WAŻNE: Czesi wprowadzają obostrzenia dla Polaków! Nie przekroczymy granicy

Rekordowe prawie 4 tys. nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Gdzie są nowe ogniska?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Pokłosie protestów? Dalej niszczone są m.in. elewacje kościołów i kaplic”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close