reklama
Kategorie

Polacy chcą wyjechać na wakacje, ale oczekują certyfikatów bezpieczeństwa w hotelach

Blisko 60 proc. Polaków oczekuje certyfikowania hoteli i miejsc noclegowych pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego – wynika z badania „Nowe oczekiwania gości hotelowych w czasach COVID-19” na zlecenie hotelarzy.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Wyraźnie za to turyści oczekują nowego podejścia do bezpieczeństwa w kontekście zdrowia – blisko 60 proc. badanych chce, by miejsca noclegowe były certyfikowane pod tym kątem” – czytamy w badaniu.

Z badania wynika, że większość respondentów (57 proc.) chce, by powstał powszechnie obowiązujący certyfikat bezpieczeństwa. Jednocześnie 22 proc. potencjalnych gości nie wskazuje wprawdzie na certyfikat, ale oczekuje, że poziom bezpieczeństwa sanitarnego będzie kontrolowany i potwierdzany przez zewnętrzne służby.

Według autorów badania, goście wskazują bezpieczeństwo sanitarne w jeszcze innym miejscu badania. Ankietowani mogli wybrać 3 najważniejsze strefy i miejsca, które powinny się zmienić.

Głosy rozkładają się równomiernie, zmiany muszą nastąpić: w przygotowaniu i obsłudze pokoi (53 proc. odpowiedzi), tyle samo uzyskały części wspólne (54 proc.), podobna liczna wskazań pada również na konieczność zmian w obszarze podawania posiłków (50 proc.). Co ciekawe, strefa SPA, miejsca animacji dla dzieci i kawiarnie hotelowe są raczej pomijane w tych rozważaniach” – wynika z badania „Nowe oczekiwania gości hotelowych w czasach COVID-19” na zlecenie hotelarzy.

55 proc. osób chce wyjechać do hoteli i ośrodków wypoczynkowych.  To spadek o 12 p.p. w stosunku do lat ubiegłych – wynika z badania zrealizowanego z inicjatywy Blue Marine Mielno oraz eksperta rynku hotelowego Violetty Hamerskiej.

Nieznacznie więcej osób niż w poprzednich latach planuje wyjazd do apartamentów (wzrost z 13 proc. do 16 proc.)

Badania nie pokazują jednak – jak czytamy w opracowaniu – prognozowanego boomu na domki, kempingi i ogólnie wypoczynek w miejscach odosobnionych.

Chęć wyjazdu do domków deklaruje 11 proc. W latach poprzednich, według odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych, wypoczywało w nich 5 proc. Zainteresowanie agroturystyką wzrosło z 6 proc. do 9 proc. Na kemping wybiera się 2 proc. badanych (w latach wcześniejszych 1 proc.).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem!

 

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button