RegionWiadomość dnia

Policjanci dzwonili do seniorów i zasypywali ich pytaniami. To pierwszy taki QUIZ!

Tego jeszcze nie było 😉 Policjanci z Pszczyny dzwonili do seniorów i robili im ostre odpytywanie! Nie było to jednak żadne „rozpytanie” ani „rozeznanie” a policyjny quiz z wiedzy o bezpieczeństwie. Policjanci seniorów pytali niemal o wszystko.

 

To koniec pewnej epoki… Jurek Owsiak nie jest już szefem WOŚP!

Czas start. Czy rower musi mieć sprawne dwa hamulce? – Tak. – Błędna odpowiedź! – Czy jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej, jazda w kasku jest obowiązkowa? -Tak – Bardzo dobrze!

Bardzo sprawnie choć pierwszy raz pszczyńscy policjanci drogówki przeprowadzili telefoniczny quiz z wiedzy, jak się okazało nie tylko dotyczącej ruchu na drodze. Zasady były proste pięć szybkich pytań i odpowiedzi „tak” lub „nie”. –Potrzebuję pana imię i wiek. – Marek, 60 lat. Czy te pytania będą dostosowane do wieku? – pyta jeden z „quizowiczów”.

Chociaż nagrody nie były bardzo wartościowe, to quizowi z okazji Dnia Babci i Dziadka towarzyszyły emocje, jak podczas prawdziwego teleturnieju. A najlepsza okazała się najstarsza uczestniczka, 66-letnia pani Danuta.

– Ostatnie pytanie. Czy tylko policjant jest uprawniony do kierowania ruchem? – Nie. – Dobrze, dziękujemy. Bardzo dobry czas. – Pragnę panią bardzo serdecznie poinformować, że została pani laureatką naszego quizu. Była pani bezkonkurencyjna na tle innych uczestników. Nawet mężczyzn i to nawet młodszych. Więc ja bym teraz chciał usłyszeć pani reakcję. Czy pani się cieszy, że jest pani laureatką naszego quizu? – Bardzo się cieszę bardzo – mówiła przez telefon pszczyńskim policjantom zwyciężczyni quizu.

Do wygrania w policyjnym quizie były dwie torby z upominkami. W środku seniorzy znajdą m.in. podwójne zaproszenie na sobotni koncert dla Babci i Dziadka „Proste wzruszenia”- piosenki Seweryna Krajewskiego, płytę CD z muzyką folkową w nowoczesnych aranżacjach, futerał na okulary, książkę kucharską „Powiat pszczyński na talerzu”i zestawy akcesoriów rowerowych.

Pod ostrzałem! Strzelają do dzików, chcą „odstrzelić” władze JSW! TOP 5 Silesia Flesz

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i chciałbym, żeby młodsze pokolenia tez miały taką wiedzę. O czym będzie można się przekonać podczas kolejnych konkursów. Z okazji dnia zakochanych, dnia mężczyzny, dnia kobiet, o których będziemy sukcesywnie informować na naszych stronach – mówi sierż. szt. Szymon Czysz, pomysłodawca quizu.

W pierwszym quizie pod nazwą popołudniowy kwadrans z drogówką wzięły udział 4 osoby. W przyszłości pszczyńska komenda chce rozwijać akcję, żeby aktywizować mieszkańców powiatu.

(Łukasz Kądziołka)

Policjanci dzwonili do seniorów i zasypywali ich pytaniami. To pierwszy taki QUIZ!
Policjanci dzwonili do seniorów i zasypywali ich pytaniami. To pierwszy taki QUIZ!
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close