KrajRegion

Policjant uratował życie 9-miesięcznemu dziecku!

Policjanci często wcielają się w rolę ratowników medycznych. Odpowiednie przeszkolenie pozwala im fachowo udzielać pierwszej pomocy i ratować życie. Nawet malutkim dzieciom. Tak, jak musiał to zrobić policjant z pionu kryminalnego, który ratował 9-miesięczne dziecko!

 

 

SZOOOOOK!!! Ksiądz nie przyjdzie po kolędzie! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Policjant z wydziału kryminalnego słupskiej komendy jadąc samochodem, zauważył jak na ulicy stoi roztrzęsiona kobieta trzymająca na rękach syna. Policjant ustalił, że dziecko nie oddycha i przystąpił do udzielenia pomocy medycznej. O bohaterskiej postawie funkcjonariusza można było przeczytać wieczorem w podziękowaniach, jakie na lokalnym portalu internetowym zamieścił brat chłopca.

Treść podziękowań dla policjanta na lokalnym portalu internetowym Aktualny Spotted Słupsk
Treść podziękowań dla policjanta na lokalnym portalu internetowym Aktualny Spotted Słupsk

Do zdarzenia doszło w Słupsku na ulicy Anny Łajming. Funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jadąc samochodem, na jezdni zauważył zapłakaną i wołającą o pomoc kobietę. Okazało się, że jej 9-miesięczne dziecko przestało oddychać. Policjant pochylił dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach, próbował odblokować drogi oddechowe. Szczęśliwie po chwili powróciły czynności życiowe u dziecka.

Policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i przekazał dziecko wyspecjalizowanym służbom medycznym. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło. Informacja z podziękowaniem za uratowanie życia ukazała się wieczorem w Internecie.

 

źródło: KWP w Gdańsku
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje młody nauczyciel z Zawiercia, który miał koronawirusa. Miał zaledwie 31 lat

Trzy osoby zginęły w koszmarnym wypadku na S1 w Mierzęcicach. [WIDEO, ZDJĘCIA] Są nowe fakty w tej sprawie

Telefon z prośbą o kasę na leczenie koronawirusa to oszustwo! Uważajcie!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close