RegionWiadomość dnia

Policyjna spec-grupa SPEED ma już miesiąc. To prawdziwy bat na piratów drogowych! [WIDEO]

Powstała po to, żeby zwalczać agresję i niebezpieczne zachowania na drodze. Policyjna grupa SPEED od miesiąca pilnuje porządku na drodze. Lista grzechów kierowców jest długa.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

-Niejednokrotnie była to prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zdarzają się również nieprawidłowe wyprzedzania – mam tutaj na myśli niestosowanie się do znaków poziomych jak i pionowych i ewentualnie niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, czyli wjeżdżanie na czerwonym świetle i stwarzanie w ten sposób zagrożenia – mówi mł. asp. Wojciech Ksol, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Tarnowskich Górach.

 

Zespół SPEED na terenie województwa śląskiego zaczął funkcjonować w drugiej połowie lipca. W jego skład wchodzi około 50 funkcjonariuszy – w tym policjanci z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość. Do dyspozycji mają nieoznakowane radiowozy, między innymi marki BMW czy Kia z silnikami o mocy ponad 200 KM wyposażone dodatkowo w video-rejestratory.

Zespół SPEED na terenie województwa śląskiego zaczął funkcjonować w drugiej połowie lipca. W jego skład wchodzi około 50 funkcjonariuszy
Zespół SPEED na terenie województwa śląskiego zaczął funkcjonować w drugiej połowie lipca. W jego skład wchodzi około 50 funkcjonariuszy

-W ciągu dwóch tygodni, czyli dwa ostatnie tygodnie lipca ujawnili oni aż 1300 wykroczeń w ruchu drogowym, to jest liczba bardzo duża. Do tego zatrzymaliśmy już ponad 70 uprawnień do kierowania za te najcięższe przewinienia, także widać że i ta skuteczność jest dość duża, ale z drugiej strony widać, że takie działania skomasowane są bardzo potrzebne, bo policjanci którzy pełnią służbę eliminują z ruchu tych, którzy stanowią zagrożenie dla nas wszystkich – mówi podinsp. Grzegorz Olejniczak, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

Policyjna spec-grupa SPEED ma już miesiąc. To prawdziwy bat na piratów drogowych!
Policyjna spec-grupa SPEED ma już miesiąc. To prawdziwy bat na piratów drogowych!

Do zadań policjantów z grupy SPPED należy także monitorowanie i analiza nagrań pojawiających się w internecie, które dokumentują pirackie wybryki kierowców.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close