RegionŚwiatWiadomość dnia

Podróże z Krisem: Witamy w Weston-Super-Mare! Czas na pokazy lotnicze, piaskowe rzeźby i najszybszy helikopter na świecie!

Anglia urzeka nas z każdym krokiem, spojrzeniem i z każdą godziną, jaką to spędzamy. A dokładnie nasz redakcyjny podróżnik – Krzysztof Wilczewski, czyli autor bloga „Podróże z Krisem”. Anglia widziana jego oczami jest jeszcze bardziej wyjątkowa, niż ta z przewodnika. Tym razem zabieramy Was do Weston-Super-Mare!

ANGLIĘ OCZAMI KRISA W PODRÓŻY ZNAJDZIECIE TAKŻE TUTAJ!

Podróże z Krisem. Bristol – miasto pełne dzieł drugiego po Churchillu najwybitniejszego Brytyjczyka [ZDJĘCIA]

Dojazd z Bristolu:

autobus First Bus, linia X1

cena: bilet całodniowy £ 6.60

czas dojazdu: 1h

Funkcjonowanie transportu i zakup biletów opisałem tutaj: https://tvs.pl/informacje/podroze-z-krisem-soczysta-zielen-klimatyczne-domki-i-stare-koscioly-bristol-i-poludniowo-zachodnia-anglia-zdjecia/ )

Weston-Super-Mare to nadmorska miejscowość oferująca znacznie więcej niż tylko piaszczystą plażę. Zobaczmy co ciekawego nas tutaj czeka:

Weston Air Festival

Dla miłośników pokazów lotniczych polecam wybrać się do tego nadmorskiego kurortu w trakcie trwania Weston Air Festival, corocznej imprezy obfitującej w pokazy lotnicze. Informacje na temat najbliższego festiwalu znajdziecie tutaj: www.westonairfestival.com

 

The Helicopter Museum

Mało wrażeń związanych z lotnictwem? Wybierzmy się do Muzeum Helikopterów. Jest to największa na świecie kolekcja helikopterów obejmująca ponad 100 śmigłowców. Wśród ciekawszych eksponatów znajdują się tutaj dwa helikoptery Queen’s Royal, aktualny rekordzista prędkości G-LYNX, czy wietnamski weteran Huey.

Cennik: Dorośli £7.50, dzieci (4-15 lat) £4.50

Weston Sand Sculpture Festival

Tego w żadnej galerii sztuki nie znajdziemy: festiwal rzeźb wykonanych z piasku z niewiarygodną ilością detali w każdej z nich. Zlokalizowany pomiędzy SeaQuarium a Grand Pier.

Cennik: Dorośli £ 4.00 dzieci (do 15 lat) £ 3.00

Co jeszcze w Weston? W końcu to kurort nadmorski, trzeba więc przejść się po plaży i wejść na molo Grand Pier (https://www.grandpier.co.uk/ tutaj znajdziemy informacje o nadchodzących wydarzeniach w okolicach molo). Warto też zobaczyć ratusz (Weston Town Hall) z uwagi na jego ciekawą architekturę.

 

To nie koniec wrażeń! Musimy jeszcze zwiedzić pozostałe perełki regionu:

Bristolmetropolia, pływające muzeum i wiszący most

Bath wraz z łaźniami rzymskimi

Wells najmniejsze city, najstarsza ulica i olbrzymia katedra

Glastonbury i jego pogańskie tajemnice

Cheddar – ser i wrota do skalistego wąwozu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close