KrajRegion

Polska kupiła 20 mln szczepionek firmy AstraZeneca. 4 mln odsprzedamy krajom spoza UE

Polska kupiła 20 mln szczepionek firmy AstraZeneca, w tym 4 mln do odsprzedaży krajom spoza UE – powiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski cytowany przez RMF24.pl.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Trwają prace nad formalną zgodą UE na odsprzedanie szczepionki. Umowa miałaby być trójstronna, zawarta między zainteresowanym krajem, producentem a UE.

Nie ma ustalonego jeszcze konkretnego terminu odsprzedaży tych dawek. Były oczekiwania, że dojdzie do tego w kwietniu. Decyzję będziemy podejmowali po otrzymaniu harmonogramu dostaw na II kwartał od wszystkich firm, w tym również od firmy Johnson & Johnson i CureVac. Będziemy to robić wtedy, gdy będzie tyle szczepionek, że wąskim gardłem okaże się liczba punków szczepień, czyli będziemy mieli tych dawek więcej niż wynoszą możliwości zaszczepienia ludzi w Polsce. Wtedy właśnie powinniśmy to sprzedać – wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski cytowany przez RMF24.pl.

W kwietniu powinny trafić do Polski szczepionki firmy Johnson & Johnson. Byłaby to pierwsza szczepionka jednodawkowa, pozostałe wymagają drugiego podania.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Owce z Katowic pomagają ludziom. Są honorowymi dawcami krwi [WIDEO]

Strajk sędziów niezależnych w Katowicach! Chcą wesprzeć zawieszonych w swoich czynnościach sędziów [WIDEO]

Będzie wycinka w Lasach Murckowskich? Nadleśnictwo Katowice odpowiada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close