Region

Bielsko: Zbierają apteczki dla bezdomnych. Każdy może pomóc

Wraz z rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu Caritas diecezji bielsko-żywieckiej zainaugurowała akcję Apteczka dla ubogiego. Do 17 marca zbiera artykuły stanowiące wyposażenie apteczki oraz podstawowe leki.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Chodzi o – gaziki jałowe, bandaże, plastry z opatrunkiem Granuflexy, Octenisept, siateczki parafinowe Bactigras, leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, maści z witaminą A, chusteczki higieniczne, nawilżane pianki do mycia ciała, Sudocrem. Wszystkie zbierane produkty muszą być nowe i mieć minimalną datę ważności do 17 kwietnia 2021 r.,

Środkami opatrunkowymi zostaną bezpośrednio obdarowani m.in. bezdomni – mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych i Noclegowni w Bielsku-Białej. Natomiast leki zostaną przekazane na rzecz podmiotu świadczącego stałą opiekę medyczną nad tymi osobami, które wymagają fachowej pomocy lekarskiej.

Każdy, kto chciałby się włączyć w akcję, może przekazać dary do biura Caritas w Janowicach lub wpłacić darowiznę celową na konto Caritas w Banku Pekao SA nr konta 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem Apteczka.

Źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Caritas/UM Bielsko

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwsze czeki Śląskiego Pakietu dla Turystyki trafiły do przedsiębiorców z Beskidów [WIDEO]

Śląskie: Przeszli od Hołowni do Budki. Politycy z Polska 2050 przeszli do Platformy Obywatelskiej

RAXO xBike, czyli jak zrobić nartorower? Wynalazek podbija Śląsk! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close