KrajRegion

Polskie dzieci wśród najmniej zagrożonych ubóstwem w UE. Dane Eurostatu

Z danych Eurostatu wynika, że dzieci są grupą najbardziej zagrożoną ubóstwem i wykluczeniem społecznym w Unii Europejskiej. Polska znalazła się na szóstym miejscu wśród krajów o najniższym wskaźniku zagrożenia ubóstwem właśnie wśród dzieci z wynikiem 17,2 proc. Unijna średnia to 23,4 proc. W tym zestawieniu najlepiej wypadła Słowenia, a najgorzej – Rumunia.

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak wynika z danych opublikowanych ostatnio przez Eurostat, w 2018 r. 23,4 proc. dzieci w Unii Europejskiej było zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Najlepszy wynik zanotowała Słowenia – 13,1 proc., tuż za nią znalazły się Czechy – 13,2 proc. Polska zajęła 6. miejsce – w naszym kraju według Eurostatu w 2018 r. zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym było 17,2 proc. dzieci. Ranking zamknęła Rumunia z niechlubnym wynikiem 38,1 proc.

– Powinniśmy robić co w naszej mocy, by w kolejnych latach ten wskaźnik był jeszcze niższy. Warto jednak zauważyć, że zaledwie kilka lat wcześniej, w 2010 r., sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Polska – z wynikiem 30,8 proc. – znajdowała się poniżej unijnej średniej wynoszącej wówczas 27,3 proc. To pokazuje, że mądra polityka społeczna i rodzinna przynosi efekty – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Z danych Eurostatu wynika, że dzieci są grupą najbardziej zagrożoną ubóstwem i wykluczeniem społecznym w Unii Europejskiej. Wśród dorosłych (18-64 lata) było to 22,1 proc., a wśród osób starszych (65+) – 18,4 proc.

Największe różnice między wskaźnikami zagrożenia ubóstwem lub wykluczeniem społecznym dzieci a populacją ogółem zanotowano we Francji, Rumunii i na Słowacji – o ponad 5 punktów procentowych więcej dla dzieci niż dla całej populacji. Największe różnice w drugą stronę odnotowano natomiast na Łotwie (- 5,9 pkt proc.) i Estonii (- 6,5 pkt proc.).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

CZTERY NOWE PRZYPADKI KORONAWIRUSA W POLSCE!!!

Zoofilia i eksperymenty to zwykły FAKE NEWS. Psy ze schroniska w Rudzie Śląskiej mają się dobrze

W jednej chwili stracili wszystko! Rusza zbiórka i pomoc dla pogorzelców z Gliwic [WIDEO]

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close