Sport

Polskie podium w Engelbergu! Żyła i Stoch przegrali tylko z Kobayashim! [WIDEO]

Piotr Żyła, Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi rozegrali między sobą walkę o zwycięstwo w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Engelbergu.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Arni pokazał w Katowicach kaloryfer, a urzędnicy rachunki za śmieci!

To był kolejny, wspaniały tej zimy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dwóch podopiecznych Stefana Horngachera stanęło na podium niedzielnych zawodów w Engelbergu. Polacy skakali daleko na Gross-Titlis-Schanze i na drugim stopniu podium konkurs ukończył Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 137,5 oraz 135 metrów.

Trzecie miejsce wywalczył Kamil Stoch, który lądował odpowiednio na 138 oraz 131 metrze. Natomiast bezkonkurencyjny w Engelbergu był lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi (144 i 137 m).

W pięknym stylu lokatę w czołowej „10” niedzielnego konkursu wywalczył Dawid Kubacki. Polak po skokach na odległość 138,5 oraz 133,5 metra ukończył zawody na piątym miejscu. Punkty zdobyli również 22. Jakub Wolny (126 i 131,5 m) oraz 27. Stefan Hula (124,5 i 129 m). Natomiast poza finałową „30” znalazł się Maciej Kot, który wylądował na 120 metrze i skok ten zapewnił mu 42. pozycję.

Zobaczcie skoki trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników po pierwszej serii.

(źr: TVP Sport/Polski Związek Narciarski/WZ)