KrajRegion

Ponad 190 nowych zakażeń Covid-19 w Polsce! [KORONAWIRUS 29.05.2020]

Jest nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia, dotyczący kolejnych przypadków koronawirusa w Polsce. Tym razem jest ich 192 . Niestety – błyskawicznie bilans ofiar śmiertelnych COVID-19. W najnowszym raporcie resort zdrowia informuje o kolejnych 8 ofiarach.

 

Resort Zdrowia opublikował dziś, 29 maja, popołudniu komunikat dotyczący nowych przypadków koronawirusa w Polsce.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw:

  • śląskiego (93),
  • mazowieckiego (33),
  • łódzkiego (30),
  • dolnośląskiego (13),
  • małopolskiego (9),
  • wielkopolskiego (8),
  • podlaskiego (3),
  • świętokrzyskiego (1),
  • pomorskiego (1) 
  • lubelskiego (1).

Resort Zdrowia poinformował także o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem. Zamarła 93-letnia kobieta z Gdańska, 76-letni mężczyzna z Raciborza, 94-letni mężczyzna z Kozienic, 45-letni mężczyzna z Radomia, 83-letni mężczyzna z Warszawy, 71-letni mężczyzna z Warszawy, 63-letnia kobieta z Warszawy, 83-letnia kobieta z Poznania.

Aktualna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 23 155. Z powodu Covid-19 zmarło do tej pory 1 051 osób.

 

30 maja wchodzi w życie czwarty etap znoszenia obostrzeń, a wraz z nim brak konieczności zakrywania nosa i ust na zewnątrz. Pod warunkiem, że zachowany będzie dystans między osobami.

Poluzowanie kolejnych obostrzeń dotyczy między innymi środków komunikacji miejskiej, kościołów, czy galerii handlowych.

Zmiany wydają się niewielkie, ale faktycznie podniosą komfort zakupów. Przede wszystkim ta zmiana dotyczy zniesienia ograniczenia liczby osób, które mogą przebywać i w całej galerii i w sklepach, w związku z tym tutaj jest większa dowolność i żadnych limitów nie ma. Zmiany dotyczą także strefy restauracyjnej – mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka.

Bo w tej dotychczas było tak, że osoby nie będące rodziną nie mogły siadać przy jednym stoliku. Teraz to się zmieni, ale trzeba zachować odpowiedni dystans między sobą. Na brak konieczności noszenia maseczek przygotowują się też miasta. I apelują do mieszkańców.

Żeby te maseczki i rękawiczki zużyte wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane i nie porzucać ich na terenach zielonych. No niestety obserwujemy, że te zwłaszcza takie foliowe jednorazówki fruwają często po mieście, więc prosimy naszych mieszkańców i apelujemy, żeby wyrzucali je do pojemników – mówi Łukasz Oryszczak, Urząd Miejski w Gliwicach.

Od 30 maja na zewnątrz nie powinniśmy już narzekać na trudności w oddychaniu. A i nawet sąsiadów czy znajomych – oczywiście bez maseczki – z pewnością szybciej rozpoznamy. Chyba, że nie udało im się jeszcze skorzystać z usług fryzjerskich.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, TVS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close