KrajRegionWiadomość dnia

Ponad 200 nowych przypadków koronawirusa. Co czwarty jest ze Śląska [KORONAWIRUS 28.05.2020]

225 nowych przypadków koronawirusa w Polsce – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Są niestety także kolejne ofiary śmiertelne – tym razem połowa nich jest z woj.śląskiego!

 

 

Zobacz także: Lokale gastronomiczne na Śląsku mają problem z frekwencją

-Mamy 225 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Co czwarty z nowych przypadków koronawirusa, jakie pojawiły się w popołudniowej fali wyników MZ, jest z województwa śląskiego. Niestety – w przypadku ofiar śmiertelnych jest jeszcze gorzej. Tu połowa osób, które przegrały walkę z COVID-19 jest z naszego regionu.

-Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Większość osób miała choroby współistniejące.

Wg najnowszych danych resortu zdrowia i służb sanitarnych, aktualnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 22 825 osób. 1 038 to przypadki śmiertelne.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Ministerstwo Zdrowia

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close