Region

Legendia ma nową atrakcję! Dolina Jagi to inwestycja warta ponad 4 miliony euro

W ostatnich latach atrakcje, które pojawiały się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, odnosiły znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Otwarty w 2017 roku Lech Coaster został wybrany drugim najlepszym, stalowym rollercoasterem 2017 roku w plebiscycie European Star Award. Rok później sukces odniósł Bazyliszek, czyli pierwsza w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride, która została nagrodzona „Oscarem” branży rozrywkowej – statuetką TEA TheaAwards jako najlepsza rodzinna przejażdżka roku. Po wielu sukcesach czas na kolejne inwestycje… Poznajcie Dolinę Jagi!

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Dolina Jagi to inwestycja warta ponad 4 miliony euro. Powstaje w miejscu kultowego Ześlizgu do Wody, który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Będzie to atrakcja typu River Rapids Ride. Osiem 9-osobowych pontonów zabierze gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, jednak proces przygotowawczy do realizacji tej inwestycji miał swój początek znacznie wcześniej. W powstawanie Doliny Jagi zaangażowano ponad 100 osób – w tym inżynierów, geologów, geodetów, czy operatorów maszyn. Za dostarczenie samego urządzenia odpowiada niemiecka firma Hafema, która tworzy atrakcje wodne dla największych parków rozrywki na całym świecie. Ich przejażdżki są doceniane przez gości takich parków jak Phantasialand w Niemczech, Toverland w Holandii, Wild Adventures w USA czy Space Land w Japonii.

Atrakcje tego typu cieszą się niemalejącą popularnością wśród gości w parkach rozrywki na całym świecie. To dzięki temu, że zapewniają maksymalny poziom rodzinnej zabawy przy jednoczesnym zachowaniu największego stopnia bezpieczeństwa – zachwala Paweł Cebula, Dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Poza samym urządzeniem w Dolinie Jagi duże znaczenie będzie mieć tematyzacja nawiązująca do słowiańskich mitów. Postacią przewodnią będzie Baba Jaga, która w Legendiiwystąpi w odsłonie leśnej bogini zestawiającej w sobie żywioły ludzkiej natury. Poznamy jej dobre oraz złe oblicze, zależne od zamiarów ludzi oraz ich szacunku do przyrody. Całą historię uzupełnią między innymi Rusałki, Błędne Ogniki i postać Leszego.

Podczas spływu pontonem, będącym tutaj miedzianym kociołkiem Baby Jagi, wybierzemy się do słowiańskiej krainy, aby odkryć zapomniane zakątki tego magicznego miejsca. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć.

Jak mówią przedstawiciele Legendii, budowa Doliny Jagi została ukończona. Urządzenie było już również testowane. W tej chwili park czeka na zielone światło od władz państwa na możliwość otwarcia swoich bram dla gości. Trzymamy kciuki, aby nastąpiło to jak najszybciej.

Źródło: Park Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close