RegionWiadomość dnia

Poprawi się bezpieczeństwo na ulicach? Ruda Śląska wprowadziła nocną prohibicję

W kolejnym mieście metropolii nie można kupić alkoholu w sklepie czy na stacji benzynowej w godzinach nocnych. Do miast z prohibicją 15 czerwca dołączyła Ruda Śląska.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– No trudno, jak nie będzie to nie będzie, ja nie piję i nie kurzę – mówi Władysław Kolankiewicz, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

– Młodzież później chodzi po ulicach w nocy i robi zamieszanie – mówi Tomasz Matura, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

– W innych dzielnicach to tam było, różne rzeczy się działy – mówi Bożena, mieszkanka Rudy.

Poprawi się bezpieczeństwo na ulicach? Ruda Śląska wprowadziła nocną prohibicję
Poprawi się bezpieczeństwo na ulicach? Ruda Śląska wprowadziła nocną prohibicję

Powodem wprowadzenia prohibicji w Rudzie Śląskiej były m.in. skargi mieszkańców, których mieszkania sąsiadowały ze sklepami prowadzącymi nocną sprzedaż alkoholu. Głównie chodziło o hałas.

– Samo funkcjonowanie, kolejka przed sklepem, głośne rozmowy, podjeżdżanie autami z włączonym radiem lub inną muzyką – mówi Marek Bartuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

W szczególności w okresie letnim, gdy mieszkańcy w nocy zostawiali otwarte okna. Wraz z wejściem w życie nowych przepisów alkohol w nocy można kupić tylko w lokalach gastronomicznych. Poważne konsekwencje czekają na tych, którzy nowych przepisów nie będą chcieli przestrzegać.

– Będzie cofnięta koncesja na sprzedaż alkoholu, ponieważ to będzie naruszenie prawa i wtedy przedsiębiorca nie będzie mógł w ogóle sprzedawać alkoholu – mówi Anna Krzysteczko, z-ca prezydenta Rudy Śląskiej.

 

A to dla wielu oznaczałoby bankructwo. Nocna prohibicja działa z powodzeniem np. w Katowicach, gdzie w 2018 r. nocnym zakazem sprzedaży objęto centrum miasta, a w ostatnim czasie dodatkowo Załęże, Szopienice i Burowiec.

– Taka decyzja to było bardzo dobre rozwiązanie, było ono konsultowane z mieszkańcami tych dzielnic i jeśli mieszkańcy innych dzielnic będą chcieli takiego rozwiązania to oczywiście pochylimy się nad tym – mówi Michał Łyczak, UM w Katowicach.

Zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych w Rudzie Śląskiej obowiązuje w godzinach od 23 do 6 rano.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogoria III oficjalnie otwarta. Sezon na kultowym kąpielisku właśnie ruszył [WIDEO]

Ogromny mural w Siemianowicach Śląskich gotowy. Takiego na Śląsku jeszcze nie było! [WIDEO]

Polski Ład zaorze polskie samorządy? „Może być tak, że zabraknie na remont chodnika” [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close