RegionWiadomość dnia

Porody rodzinne w trakcie pandemii: To nie tak, że są niemożliwe

Mimo, że pandemia koronawirusa nabiera coraz większego rozmachu, to w niektórych szpitalach przy rodzących kobietach mogą być np. ich partnerzy. Oczywiście reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa dyktują pewne warunki, ale nie jest to niemożliwe.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

– W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku oraz w Szpitalu Miejskim w Żorach możliwe są porody rodzinne. To kolejne dwie lecznice w regionie, oprócz szpitala w Wodzisławiu, gdzie jest możliwość rodzenia z jedną osobą towarzyszącą.czytamy na łamach strony internetowej Radia 90. 

Oczywiście nowy reżim sanitarny w dobie pandemii koronawirusa wymusza specjalne zasady, ale nie jest to niemożliwe. Po pierwsze osoba towarzysząca kobiecie w trakcie porodu musi wypełnić ankietę epidemiologiczną, po drugie musi założyć specjalną odzież ochronną. W trakcie pandemii koronawirusa w danej placówce może odbywać się tylko jeden poród rodzinny. Ważne jest też to, że coraz bardziej dynamiczna sytuacja związana z epidemią SARS-COV2 w naszym kraju może determinować sytuację, w której porody rodzinne zostaną zawieszone.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lekarze o słowach Sasina: To dla nas policzek! Jest reakcja Śląskiej Izby Lekarskiej

Naukowcy badają odporność mieszkańców Śląska i Zagłębia na koronawirusa

Coraz więcej wody w śląskich rzekach! Pod Gliwicami ewakuowano zwierzęta z gospodarstw [WIDEO]

źródło: Radio 90
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close