RegionWiadomość dnia

Porwanie 34-latka z Jaworzna! Mężczyzna mógł stracić miliony! Życie i majątek uratowała policja i aplikacja [WIDEO]

Sceny niczym z filmu „Dług” rozegrały się w województwie śląskim! Brutalne porwanie i próba zmuszenia 34-latka do tego, aby podpisał umowę, przez którą mógł stracić miliony! Co ciekawe, porwanego z opresji wybawiła nie tylko policja, ale i aplikacja, jaką miał zainstalowaną na telefonie!

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dyżurny będzińskiej komendy otrzymał informację o uprowadzeniu 34-letniego mężczyzny. W działania poszukiwawcze zaangażowali się policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Katowicach, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie i Jaworznie.

Sytuacja była bardzo dynamiczna i wymagała podejmowania szybkich decyzji, gdyż chodziło o zdrowie i życie człowieka. Policjanci szukali terenowego samochodu, którym miał być przewożony 34-letni mieszkaniec Jaworzna. Poszukiwania objęły kilka miast. Zaczęły się w Jaworznie, a zakończyły w Katowicach na terenie jednej z kancelarii notarialnych. W ustaleniu miejsca, w którym mężczyzna się znajduje pomogła mundurowym aplikacja lokalizująca telefon zainstalowana w jego smartfonie.

Porwanie 34-latka z Jaworzna! Mężczyzna mógł stracić miliony! Życie i majątek uratowała policja i aplikacja (fot.policja)
Porwanie 34-latka z Jaworzna! Mężczyzna mógł stracić miliony! Życie i majątek uratowała policja i aplikacja (fot.policja)

Policjanci wkroczyli do pomieszczeń kancelarii dosłownie w ostatniej chwili. Poszkodowany miał właśnie zostać zmuszony przez sprawców do podpisania niekorzystnej dla siebie umowy, w wyniku czego mógł stracić około 2 milionów złotych. Stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn i uwolnili 34-latka. Sprawcy to mieszkańcy Mysłowic i Jaworzna w wieku od 32 do 66 lat. Byli oni kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów i nie stawiali oporu.

Noc spędzili w policyjnym areszcie, a następnego dnia prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Ponadto prokurator zastosował wobec mężczyzn zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz objął ich dozorem policyjnym. Śledztwo w tej sprawie trwa, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Jaworznie.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close