RegionWiadomość dnia

Są nowi radni w sejmiku śląskim. Zmiany już zatwierdzone

Za nami XIV Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. Sesja wyjątkowa, bo chociaż wyborów samorządowych ostatnio nie było – to sejmik śląski ma nowych radnych.

 

 

Jak wygląda eskorta na porodówkę w wykonaniu policji? Co dalej z Ruchem Chorzów?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Radni Sejmiku Województwa Śląskiego zadecydowali o przyznaniu pomocy rzeczowej w postaci oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Łączna wartość udzielonej pomocy nie przekroczy kwoty 675,5 tys. zł. Podstawowym działaniem w ramach przedsięwzięcia jest przeprowadzenie w przedszkolach na terenie województwa akcji edukacyjnej, mającej na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli pracujących w przedszkolach. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 121 przedszkoli z 41 gmin województwa, dzięki czemu działaniami edukacyjnymi objętych zostanie ok. 14 tys. dzieci.

W trakcie sesji podziękowano również dotychczasowym radnym, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandat posła lub senatora. W wyborach mandaty poselskie zdobyli: Michał Woś, Grzegorz Gaża, Wojciech Saługa i Michał Gramatyka, a senatorskie: Halina Bieda, Ewa Gawęda i Wojciech Konieczny. Dokonano również zmiany w składzie komisji rewizyjnej Sejmiku. Przewodniczącym komisji został Grzegorz Wolnik.

Sejmik zadecydował ponadto o przyjęciu uchwały w sprawie zawarcia porozumienia o współpracy między Województwem Śląskim, a regionem Hauts-de-France. Region Hauts-de-France powstał w wyniku ostatniej reformy administracyjnej we Francji, w efekcie połączenia Pikardii z Nord-Pas de Calais. Województwo Śląskie i region Hauts-de-France współpracują od 2001 roku w formule trójstronnej z niemieckim partnerem Nadrenią Północną-Westfalią, realizując projekty w ramach regionalnego Trójkąta Weimarskiego.

 

źródło: slaskie.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Makabryczne szczegóły zabójstwa 33-latki z Bielska-Białej [WIDEO]

38 protestów do Sądu Najwyższego! Chcą ponownego przeliczenia głosów [WIDEO]

Nie żyje radny PiS. Jego ciało wyłowiono z Wisły

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close