AlarmKrajRegion

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego: Policja zmienia formułę akcji [WIDEO]

Policjanci zmienili formułę poszukiwań 5-letniego Dawida Żukowskiego. W poniedziałek 15 lipca szczegółowo analizują zebrane informacje. Masowa akcja przeczesywania terenu nie została wznowiona.

 

 

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!

To już piąty dzień poszukiwań chłopca. W środę około północy jego zaginięcie zgłosiła matka, gdy ojciec nie odwiózł dziecka w umówionym czasie. Z informacji policji wynika, że mężczyzna zabrał Dawida z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

Od czwartku trwa największa w historii polskiej policji akcja poszukiwawcza. Na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu funkcjonariusze odtworzyli drogę, którą poruszał się ojciec i dokładnie sprawdzili ponad 4 tys. hektarów przylegających do niej terenów.

Rzecznik komendy stołecznej policji Sylwester Marczak podkreśla, że do zaplanowania kolejnych działań konieczna jest precyzyjna analiza już zebranych informacji.

– Mówimy tutaj zarówno o pracy procesowej, operacyjnej oraz wiedzy, jaką mamy dzięki licznym zgłoszeniom społeczeństwa. To maile, informacje telefoniczne, nagrania przekazane z kamerek samochodowych i monitoringu. Ta wiedza jest teraz szczegółowo weryfikowana. Chodzi o to, by znaleźć wspólne punkty, które mogą przyczynić się do szybkiego zakończenia tej sprawy. To nasz priorytet – powiedział Marczak.

 

Dawid ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy. W momencie zaginięcia był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki. Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub dzwoniąc na numery telefonów 112 i 997.

źródło: TVP Info, IAR
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close