AlarmKrajRegionŚwiat

POTĘŻNA BURZA w Tatrach! Są zabici i ranni! Wśród ofiar dziecko! [AKTUALIZACJA]

Tragiczne skutki potężnej burzy, jaka w czwartek, 22 sierpnia przeszła nad tatrami! Kilka osób zginęło od uderzeń piorunów! Wśród ofiar jest 13-letnie dziecko! Jest też dużo osób rannych, trwa akcja ratunkowa, w Tatry wysłano między innymi helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

[Aktualizacja: 16.25]
Wciąż trwa akcja ratunkowa w tatrach po potężnej burzy. Pioruny uderzyły w turystów. Są zabici i ranni, służby nie podają dokładnych liczb, wg informacji do jakich dotarł Polsat News oraz RMF, trzy osoby nie żyją, a kilkanaście jest rannych. Wśród ofiar jest min. 13-letni chłopiec, którego nie udało się reanimować.

Pioruny uderzyły w grupy turystów w rejonie Giewontu, oraz Hali Kondratowej. Tam także jeden z turystów był reanimowany. Na miejsce wciąż ściągają kolejni ratownicy – większość z nich pieszo, w użyciu są aż 4 śmigłowce LPR. Ratownikom TOPR pomaga ponad 20 ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Potężna burza przeszła nad Tatrami w czwartek, 22 sierpnia. Podczas burzy piorun uderzył w grupę turystów, przebywających w masywie Giewontu. Wiadomo, że kilka – co najmniej trzy osoby – zginęły. Są także ranni.

Wśród zabitych jest 13-letni chłopiec. Niestety, dziecka nie udało się uratować mimo długiej i natychmiastowej reanimacji. Piorun uderzył w grupę turystów w rejonie Giewontu podczas silnej burzy, jaka dzisiaj (22.08) przeszła nad Tatrami. Kilka osób zostało poszkodowanych, niestety – 13-letni chłopiec, mimo reanimacji zmarł.

Zakopiańska policja dostała zgłoszenia o uderzeniu pioruna w turystów o 13.15. Natychmiast rozpoczęto akcję ratunkową, na ratunek turystom ruszyli także ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bardzo szybko okazało się, że pioruny raziły turystów nie tylko w okolicach Giewontu, ale też w kilku innych miejscach, w tym na Hali Kondratowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

Służby skupiają się w tej chwili na niesieniu pomocy poszkodowanym. Jak mówią ratownicy – ciężko na chwilę obecną jest oszacować liczbę rannych, ale mówi się o co najmniej kilkunastu poszkodowanych osobach. Pierwsi ranni trafili już do szpitala w Zakopanem.

Są niestety także ofiary śmiertelne – według najnowszych doniesień to co najmniej 3 osoby.

Na miejsce skierowano 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – między innymi z baz w Krakowie i Gliwicach. Jak podkreślają służby – piloci ratują ludzkie życie z narażeniem własnego – w tatrach wciąż szaleje silna burza i są wyładowania atmosferyczne.

Wg Portalu Tatrzańskiego, schronisko na Kondratowej zostało zamknięte – wewnątrz są pierwsi przetransportowani tu poszkodowani turyści, zajmują się nimi ratownicy, są opatrywani. Rannych przewozi się także do Kuźnic.

Wiadomo, że także po słowackiej stronie Tatr doszło do uderzenia piorunów w grupy turystów. Takie zdarzenie miało miejsce w rejonie szczytu Banówki. Tam ucierpiały co najmniej 4 osoby. Dwie mają być zdaniem słowackich służb i mediów w ciężkim stanie – na miejsce zmierzają ratownicy.

Akcja ratunkowa trwa po obu stronach Tatr, wkrótce więcej informacji w tej sprawie.

źródło: RMF FM, Polsat News
red: W.Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close