RegionWiadomość dnia

Mel Gibson startuje do sejmu z Katowic? Nie! To Dobromir Sośnierz z Konfederacji! [WIDEO]

Kiedy patrzy się na niego w jego nowym teledysku, który właśnie miał premierę w sieci – trudno nie oprzeć się porównaniu do Mela Gibsobna, który także z niebieską twarzą walczył w kinowym hicie „Braveheart”. On też zamierza walczyć – ale nie ze średniowieczną Anglią, a o głosy, które pozwoliłyby mu wejść do Sejmu. Dobromir Sośnierz z Konfederacji rozpoczął dzisiaj swoją kampanię w Katowicach.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Jedna z barwniejszych postaci różnych kampanii wyborczych chce dostać się do sejmu. Dobromir Sośnierz, który wcielał się już w rolę Jamesa Bonda i chciał zaorać Unię Europejską, teraz chce zdobyć mandat poselski z Katowic.

– Jestem kandydatem przede wszystkim dla tych, którzy nie lubią polityki, nie interesują się polityką, bo jak do tej pory to polityka interesuje się nimi. A gdyby chcieli, żeby polityka odwzajemniła ten brak zainteresowania, to ja jestem właśnie dobrym kandydatem – mówi Dobromir Sośnierz, kandydat Konfederacji do sejmu.

 

Na razie byłemu europosłowi kampania śpiewająco nie idzie, bo dopiero się zaczyna. Ale inaczej jest w serwisach społecznościowych. –Ja dużo lepiej życie ci urządzę, tylko daj, daj, daj mi forsę – śpiewa były europoseł, a obecnie kandydat na posła do sejmu, Dobromir Sośnierz z Konfederacji w swoim nowym teledysku „Lewicówka”.

To na przekór, bo Konfederacja zapewnia, że do sejmu idzie „osuszyć bagno” i odebrać władzę politykom. Czyli w sumie samym sobie.

– Jestem tą osobą, która tak naprawdę zamyka listę i pilnuje całej trzódki, która razem z nami startuje. Żebyśmy jak najlepiej w tych wyborach wypadli i żebyśmy byli w stanie pokazać ludziom, co im proponujemy, jakie zmiany im proponujemy na lepsze – mówi Michał Markiewka, kandydat Konfederacji do sejmu.

 

Konfederacja ma już kilka sztandarowych punktów. Z nimi chce też podbić senat. – Decentralizacja władzy, więcej władzy w regionach. Żebyśmy my Ślązacy mogli decydować o tym, co tu się ma dziać, co chcemy robić, jak chcemy żyć. No i żeby też więcej było wolności, tej wolności obywatelskiej mówi Bożena Modzelewska, kandydatka Konfederacji do senatu.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close