AlarmRegionWiadomość dnia

Potężna chmura dymu nad Katowicami! To pożar w Szopienicach! [FOTO]

Ogromna chmura czarnego, gęstego dymu nad Katowicami! Słup dymu wydobywający się z pogranicza Katowic i Sosnowca widać nawet z kilkunastu kilometrów! To efekt kolejnego pożaru w dzielnicy Szopienice.

 

 

Szturm na parki! W samoprzylepnych maseczkach!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak informuje portal www.katowice24.info – pożar jaki wybuchł w katowickiej dzielnicy Szopienice we wtorek, 28 kwietnia to „powtórka z rozrywki”. Prawdopodobnie notorycznie ktoś podpala podkłady kolejowe, składowane w tym rejonie.

Pożar, jaki wybuchł w Katowicach we wtorek, 28 kwietnia popołudniu – a raczej jego efekt – widać z wielu kilometrów. Zdjęcia pożaru nadsyłają mieszkańcy Sosnowca czy Chorzowa. Słup gęstego, czarnego dymu widać też z centrum Katowic.

Jak informują strażacy, którzy prowadzą już na miejscu akcję gaśniczą – ogień objął około 50 metrów kwadratowych. To składowisko w rejonie ulicy Wypoczynkowej. Płoną podkłady kolejowe. Drewno nasączone jest olejem kreozytowym – dość toksyczną i niestety łatwopalną substancją.

Pożar podkładów w Katowicach gasi w tej chwili 5 zastępów straży pożarnej. Jak mówią strażacy – gaszenie płomieni zajmie sporo czasu. Tak zresztą było w przypadku poprzednich pożarów w tym samym miejscu. W przeciągu ostatnich kilkunastu dni podkłady kolejowe paliły się w Szopienicach i Burowcu już trzykrotnie.

Potężna chmura dymu nad Katowicami! To pożar w Szopienicach! (foto: www.katowice24.info)
Potężna chmura dymu nad Katowicami! To pożar w Szopienicach! (foto: www.katowice24.info)
źródło: www.katowice24.info
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Poczta Polska się nie poddaje. Miasta dostały kolejne maile z prośbą o nasze dane!

Wstrzymane wydobycie w śląskich kopalniach. Epidemia koronawirusa wśród górników

Specjaliści alarmują! Ponad 13 milionów dzieci bez szczepień! I to zanim pandemia COVID-19 wstrzymała program szczepień!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close