KrajRegion

Potężny wybuch gazu w Bytomiu. Prokuratura umorzyła śledztwo

To koniec głośnej sprawy sprzed półtora roku. Katowicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wybuchu gazu w jednej z bytomskich kamienic. Do tragicznego zdarzenia doszło 6 lipca 2019 roku.

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

W mieszkaniu na parterze doszło do eksplozji gazu. Siła wybuchu była tak duża, że w budynku powstała ogromna wyrwa a w sąsiednich kamienicach wyleciały drzwi i okna. W eksplozji zginęły trzy osoby, 38 – letnia kobieta oraz jej dwie córki 5 i 8 latka.

Szybko okazało się, że do zdarzenia nie przyczyniły się prowadzone nieopodal prace remontowe. Zdaniem śledczych to 38 latka celowo rozkręciła w swoim mieszkaniu instalację gazową doprowadzając do wybuchu. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci całej trójki nie był już sam wybuch ale wcześniejsze zatrucie tlenkiem węgla.

W całej sprawie status pokrzywdzonych miało kilkadziesiąt osób. To mieszkańcy kamienicy w której doszło do wybuchu oraz lokatorzy pobliskich uszkodzonych budynków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dzieci wracają do szkół! Rząd ogłosił już dokładną datę!

Bunt przedsiębiorców w Beskidach! Zapowiadają otwarcie biznesów wbrew obostrzeniom!

Złamali obostrzenia? Pokazy iluminacji w Mysłowicach pod lupą prokuratury [NOWE FAKTY]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close