AlarmKrajRegion

Z OSTATNIEJ CHWILI: Dzieci wracają do szkół! Rząd ogłosił już dokładną datę!

Dzieci po feriach zimowych wracają do szkół! 18 stycznia do szkoły wracają uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25

Powrót dzieci do szkół planowany jest po feriach zimowych, w najbliższy poniedziałek 18 stycznia. Do szkół wracają uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. O decyzji rządu poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Rząd jednocześnie podtrzymał pozostałe obostrzenia, wynikające z pandemii koronawirusa. Zamknięte więc pozostają restauracje, bary, hotele, cały sektor kultury, stoki narciarskie czy siłownie. Koronawirusowe obostrzenia rząd przedłużył, opierając się – jak powiedział na konferencji prasowej Niedzielski – na prognozach dotyczących tego, jakie mogłyby być skutki poluzowania obostrzeń w poszczególnych sektorach. Rząd doszedł do wniosku, że najmniejsze ryzyko niesie ze sobą przywrócenie lekcji stacjonarnych w szkołach dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. Tym samym najmłodsze dzieci wrócą do szkół dzień, po zakończeniu ferii zimowych – a więc w poniedziałek, 18 stycznia.

Pozostali uczniowie, a więc klas 4-8 podstawówek, a także szkół średnich i wyższych wciąż będą mieli lekcje online.

Rząd utrzymał w mocy obostrzenia, który obłożone są branże fitness, gastronomia, kultura i hotelarstwo. Wszystkie obostrzenia wydłużono do 31 stycznia.

źródło: KPRM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rozpoczęły się testy nauczycieli na obecność SARS-Cov-2

Sukces lekarzy z Gliwic! Rozpoczynają operacje ratujące pacjentów onkologicznych

Ktoś zdewastował cmentarz parafialny w Lubomi! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close