KrajRegion

Powiaty żywiecki, bielski, cieszyński. Tam pod względem zakażeń Covid-19 jest najgorzej [WIDEO]

Ponad 14 tysięcy nowych przypadków koronawirusa i znów Śląsk w czołówce zakażeń. Tylko dziś w naszym województwie odnotowano 1716 nowych przypadków zachorowań.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na południu województwa – tam najpoważniejsza sytuacja. Przodują trzy powiaty, tj. żywiecki, bielski, cieszyński oraz miasto Bielsko-Biała. Tam też robimy wszystko, aby jak najwięcej łóżek COVID-owych stworzyć dla pacjentów, bo niestety bardzo dużo pacjentów wymaga hospitalizacji w szpitalach – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Cały czas w regionie trwa akcja szczepień. Wiadomo już, że do tej pory najmniej osób zaszczepiło się w powiecie rybnickim. Tam pierwszą dawkę przyjęło niespełna 1400 osób. Drugą – ponad 650. Na przeciwnym biegunie są Katowice – pierwszą dawkę przyjęło tu ponad 50 tys. osób. Drugą – ponad 28 tys.

Tu należy cieszyć się, że tych dawek rzeczywiście zostało podanych dużo. Niemniej jednak bardzo daleko nam jeszcze do tzw. odporności populacyjnej. Nie tylko w mieście Katowice, ale w całym województwie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, wypowiedź z 15.03.2021 r.

Z kolei politycy opozycji obwiniają stronę rządową i twierdzą, że ta spowodowała problemy ze szczepieniami.

Ludzie nie wiedzą, co mają robić. Pozapisywali się kiedyś SMS’ami, osobiście w przychodniach. Mówię o 80-latkach, którzy wciąż nie zostali zaszczepieni, w tym czasie kazali się zapisywać 70-latkom. Ci już w ogóle zostali sami sobie i naprawdę nie wiedzą co ich czeka, jeśli chodzi o szczepienia. A ostatnio słyszą, że już młodsi mogą zapisywać się na szczepienia – po prostu powstał wielki chaos – mówi Wojciech Saługa, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Do tej pory w całym kraju na koronawirusa zachorowało ponad milion 900 tysiecy osób. Jeśli statystyki się utrzymają, próg 2 milionów zachorowań może zostać przekroczymy do końca tego tygodnia.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Minister Niedzielski nie wyklucza lockdownu w całej Polsce!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close