KrajRegion

Powiaty żywiecki, bielski, cieszyński. Tam pod względem zakażeń Covid-19 jest najgorzej [WIDEO]

Ponad 14 tysięcy nowych przypadków koronawirusa i znów Śląsk w czołówce zakażeń. Tylko dziś w naszym województwie odnotowano 1716 nowych przypadków zachorowań.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Na południu województwa – tam najpoważniejsza sytuacja. Przodują trzy powiaty, tj. żywiecki, bielski, cieszyński oraz miasto Bielsko-Biała. Tam też robimy wszystko, aby jak najwięcej łóżek COVID-owych stworzyć dla pacjentów, bo niestety bardzo dużo pacjentów wymaga hospitalizacji w szpitalach – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Cały czas w regionie trwa akcja szczepień. Wiadomo już, że do tej pory najmniej osób zaszczepiło się w powiecie rybnickim. Tam pierwszą dawkę przyjęło niespełna 1400 osób. Drugą – ponad 650. Na przeciwnym biegunie są Katowice – pierwszą dawkę przyjęło tu ponad 50 tys. osób. Drugą – ponad 28 tys.

Tu należy cieszyć się, że tych dawek rzeczywiście zostało podanych dużo. Niemniej jednak bardzo daleko nam jeszcze do tzw. odporności populacyjnej. Nie tylko w mieście Katowice, ale w całym województwie – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, wypowiedź z 15.03.2021 r.

Z kolei politycy opozycji obwiniają stronę rządową i twierdzą, że ta spowodowała problemy ze szczepieniami.

Ludzie nie wiedzą, co mają robić. Pozapisywali się kiedyś SMS’ami, osobiście w przychodniach. Mówię o 80-latkach, którzy wciąż nie zostali zaszczepieni, w tym czasie kazali się zapisywać 70-latkom. Ci już w ogóle zostali sami sobie i naprawdę nie wiedzą co ich czeka, jeśli chodzi o szczepienia. A ostatnio słyszą, że już młodsi mogą zapisywać się na szczepienia – po prostu powstał wielki chaos – mówi Wojciech Saługa, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Do tej pory w całym kraju na koronawirusa zachorowało ponad milion 900 tysiecy osób. Jeśli statystyki się utrzymają, próg 2 milionów zachorowań może zostać przekroczymy do końca tego tygodnia.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Minister Niedzielski nie wyklucza lockdownu w całej Polsce!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close