AlarmRegionWiadomość dnia

Pożar familoków w Czerwionce-Leszczynach: Zatrzymany mężczyzna z zarzutami podpalenia! [WIDEO]

10 lat za kratami może spędzić 29-latek, zatrzymany w związku z pożarami familoków w Czerwionce-Leszczynach. Służby od początku podejrzewały podpalenie i szybko namierzono 29-latka, jako osobę, która z podpaleniami może mieć związek. Teraz śledczy z prokuratury, która wszczęła już śledztwo nazbierali tyle dowodów, że przedstawili 29-latkowi zarzuty.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 29-latka podejrzanego o wtorkowe podpalenie kamienic. Zebranie materiału dowodowego w sprawie to efekt intensywnych działań policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu i rybnickiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna dzisiaj (20.02) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszał zarzuty. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło minionego wtorku w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej – na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób.

Zarzuty dla podpalacza kamienic w Czerwionce-Leszczynach

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie w miniony wtorek dwóch kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Z budynków ewakuowano 48 osób. Cudem nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Zatrzymany został dziś doprowadzony do Prokuratury w Rybniku. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi 10 lat więzienia➡️ https://bit.ly/3bVSWhV Polska Policja

Opublikowany przez Policja Śląska Czwartek, 20 lutego 2020

Tej samej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzewanego o podpalenie kamienic. Dzięki wspólnym działaniom śledczych z komisariatu i rybnickiej komendy oraz policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w wyniku intensywnych działań operacyjnych, zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyźnie zarzutów.

29-latek dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, gdzie skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

źródło: KWP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close