AlarmRegionWiadomość dnia

Poznajecie TEGO mężczyznę? Dziadkowi powiedział, że musi dać kaucję za wnuczka. Mężczyzna stracił wszystko co miał!

Czasem ktoś się zastanawia, czy przestępca po tym, jak już przestępstwo popełni – potrafi sobie spojrzeć w twarz. W Katowicach oszust, który odebrał seniorowi oszczędności życia, po wszystkim przeglądał się w lustrze w windzie. Przy okazji – w kamerze. Policja publikuje jego wizerunek i apeluje: -widzieliście go? Dajcie nam znać!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o oszustwo metodą na wnuczka. Osoby, które mogą rozpoznać mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel.: 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub na adres poczty elektronicznej e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl apelują policjanci KMP Katowice.

Do oszustwa metodą na wnuczka doszło 8 kwietnia 2021 roku w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej. Z policyjnych ustaleń wynika, że 8 kwietnia 2021 roku około godziny 10.00 na telefon stacjonarny pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za jego wnuczka i poinformował, że kierował samochodem bez prawa jazy. Ponadto na oznakowanym przejściu dla pieszych miał potrącić osobę, która w wyniku tego zdarzenia zmarła.

WIDZIELIŚCIE GO? Szuka go policja z Katowic. Odebrał starszemu panu oszczędności życia! (fot. KMP Katowice)
WIDZIELIŚCIE GO? Szuka go policja z Katowic. Odebrał starszemu panu oszczędności życia! (fot. KMP Katowice)

W trakcie rozmowy telefonicznej sprawca oszustwa oświadczył, że potrzebna jest kaucja, aby uwolnić wnuczka. Około godziny 12.35 do mieszkania seniora przyszedł nieznany mu mężczyzna, który zgodnie z ustaleniami telefonicznymi przedstawił się jako „Nowak”. Pokrzywdzony, chcąc „uwolnić” swojego wnuka, przekazał mężczyźnie oszczędności swojego życia zawinięte w jednorazową siatkę zakupową. Wizerunek mężczyzny, który odebrał gotówkę, zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 47 85 129 61, 47 85 125 55, 47 85 123 09 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl

 

WIDZIELIŚCIE GO? Szuka go policja z Katowic. Odebrał starszemu panu oszczędności życia! (fot. KMP Katowice)
WIDZIELIŚCIE GO? Szuka go policja z Katowic. Odebrał starszemu panu oszczędności życia! (fot. KMP Katowice)

 

źródło: KMP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

7 czerwca ruszają szczepienia dzieci 12-15 lat. Pytanie, ilu rodziców się na szczepienie zgodzi [WIDEO]

To już koniec szpitala tymczasowego w Katowicach. W MCK rozpoczął się demontaż covidowej placówki

18. Bieg po Nowe Życie otwiera lato. Warto było czekać!/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close