KrajRegion

Pracownicy szpitala w Bytomiu przyjęli drugą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19

25 pracowników WSS nr 4 w Bytomiu przyjęło 20 stycznia drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Mimo czasowego ograniczenia dystrybucji dawek szczepionki przez firmę Pfizer, każdy kto przed 20 stycznia otrzymał pierwszą dawkę szczepionki, ma zapewnioną kolejną.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu to szpital węzłowy. Zaszczepiono tu już 855 osób (stan na 20 stycznia), 498 pracowników szpitala i 357 przedstawicieli sektora ochrony zdrowia z innych podmiotów.

Pracownicy bytomskiej „Czwórki”, poza szczepieniami mają, pobieraną także krew na przeciwciała. Wspólnie ze Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu biorą udział w projekcie badawczym dotyczącym odporności na wirusa SARS-CoV-2.

To kontynuacja projektu, który miał miejsce w lipcu i sierpniu 2020 roku. Dotyczył badania przeciwciał u pracowników personelu medycznego.

Źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Już rano zabrakło terminów na szczepienia dla seniorów 70+! [WIDEO]

To koniec Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach? Bankructwo może być kwestią kilku miesięcy

Wisła idzie na wojnę z rządem. 1 lutego hotele, stoki i restauracje mają się otworzyć!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close