KrajRegionWiadomość dnia

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zostanie pochowany w bazylice Mariackiej [WIDEO]

Paweł Adamowicz zostanie pochowany w sobotę w bazylice Mariackiej w Gdańsku. W południe tego dnia zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa – poinformowała wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

To koniec pewnej epoki… Jurek Owsiak nie jest już szefem WOŚP!

Już wczoraj poinformowano o dacie pogrzebu Pawła Adamowicza. Nie było jednak wiadomym, gdzie spocznie prezydent Gdańska. To podano do wiadomości dzisiaj, podczas konferencji prasowej:

Organizatorem pożegnania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie Miasto Gdańsk z udziałem rodziny. Na czwartek, na godzinę 15, zaplanowano uroczystą sesję miasta w Dworze Artusa.

Na godzinę 17 w Europejskim Centrum Solidarności na 24 godziny zostanie wystawiona trumna z ciałem prezydenta, tak by Gdańszczanie mieli okazję pożegnać zamordowanego prezydenta.

W piątek po południu ulicami miasta ma przejść kondukt, który odprowadzi Pawła Adamowicza do bazyliki Mariackiej. Tam na piątkowy wieczór zaplanowano mszę świętą.

W sobotę w południe rozpocznie się pożegnanie. W mieście mają pojawić się telebimy, na których będą transmitowane uroczystości pogrzebowe. W piątek i sobotę komunikacja miejska będzie bezpłatna.

Na konferencji przedstawiciele miasta poprosili, żeby zamiast kwiatów i zniczy mieszkańcy, którzy przyjdą pożegnać Adamowicza, wsparli wolontariuszy, którzy – zgodnie z wolą rodziny – będą zbierali środki na dwa cele – Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rodzina, jak dodano, prosi także o nieskładanie kondolencji.

Zastępca prezydenta miasta Aleksandra Dulkiewicz pytana o udział przedstawicieli partii politycznych i władz państwowych na uroczystościach pogrzebowych wyjaśniła, że rodzina Pawła Adamowicza jest w kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim.
(źródło: TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close