AlarmRegionŚwiat

Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską

Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na włączenie Polski do programu bezwizowego. Tym samym nasz kraj może dołączyć do 38 krajów, których obywatele mogą odwiedzać Stany Zjednoczone w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni w ramach ruchu bezwizowego.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Na taką informację obywatele Polski czekali od dawna. Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na włączenie Polski do programu bezwizowego.

Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ odsetek odmów przyznania wiz dla Polaków był dotychczas wyższy niż 3 procent. Według amerykańskiego prawa, odsetek odmów przyznania wiz obywatelom danego państwa musi być mniejszy niż 3 proc. – wtedy kraj kwalifikuje się do programu bezwizowego.

 

Są takie nieformalne informacje od administracji amerykańskiej, że proces ewaluacji wizowej zbliża się ku końcowi. Koniec września jest datą graniczną i wszystko wskazuje na to, że wymagania zostały przez Polskę i Polaków w tym zakresie spełnione – oświadczył Andrzej Duda tuż po spotkaniu z prezydentem USA.

Na świecie obywatele 38 krajów mogą odwiedzać Stany Zjednoczone w celach biznesowych i turystycznych na 90 dni w ramach ruchu bezwizowego.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wstrząs w kopalni Bielszowice. Jedna osoba nie żyje. NOWE FAKTY!

Strefa Tempo 30 w Bytomiu. Obowiązuje w ścisłym centrum miasta

Prymas Tysiąclecia będzie wyniesiony na ołtarze. Prymas Stefan Wyszyński będzie beatyfikowany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close