KrajRegion

XIII Śląski Piknik Rodzinny 4th of July już 4 lipca w żorskim Twinpigs!

Już 4 lipca w Amerykańskim Parku Rozrywki – Twinpigs w Żorach odbędzie się XIII Ślaski Piknik Rodzinny z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Amerykański Park Rozrywki – Twinpigs w Żorach już w sobotę 4. lipca po raz 13. przywita uczestników Śląskiego Pikniku Rodzinnego z okazji Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych.

 

Twinpigs: XIII Śląski Piknik Rodzinny 4th of July!

Ostatnie wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie organizowania imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2, pozwoliły organizatorom wrócić do długoletniej tradycji obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na Śląsku.

W roku bieżącym organizowana jest kolejna edycja pikniku z tej okazji: XIII Śląski Piknik Rodzinny 4th of July, 4. lipca w Amerykańskim Parku Rozrywki TWINPIGS w Żorach.

Tradycję celebrowania obchodów Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej na Śląsku zapoczątkował 12 lat temu Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”. Natomiast od paru lat rolę współorganizatora przedsięwzięcia objęła Polsko-Amerykańska Rada Współpracy.

 

Partnerzy wydarzenia

Partnerami tegorocznego przedsięwzięcia są:

  • stowarzyszenie absolwentów programów wymiany finansowanych przez rząd USA – Alumni Association
  • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Polska Grupa Górnicza
  • Centrum Macierz Polonii z podkrakowskiej Woli Justowskiej.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele amerykańskiego korpusu dyplomatycznego i Amerykańskiej Izby Handlowej (Am Cham).

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP3 Katowice, TVS i Polskie Radio Katowice.

 

Zabawa w amerykańskim stylu już 4 lipca!

Organizatorzy zapraszają wszystkich przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, obywateli amerykańskich pracujących i mieszkających w naszym regionie. Zaproszeni są także przedstawicieli polityki, biznesu, nauki i kultury ze Śląska, a także reprezentantów lokalnych mediów. Nie może również zabraknąć licznych mieszkańców regionu!

Organizatorzy zapewniają mile spędzony czas na wspólnej zabawie przy dobrej muzyce i smacznych hamburgerach. A to wszystko w atmosferze Dzikiego Zachodu i nawiązywaniu nowych przyjaźni i kontaktów, zarówno towarzyskich, jak również biznesowych!

Twinpigs: XIII Śląski Piknik 4th of July (fot. Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”)
Twinpigs: XIII Śląski Piknik 4th of July (fot. Klub Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych „Marchołt”)

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

PRZERAŻAJĄCE!!! Bomby atomowe wymierzone w Katowice i Gliwice! Miast na liście jest więcej!

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close