RegionWiadomość dnia

Katolicki Kościół Narodowy rozpoczął działalność w Rybniku

4 lipca biskup Adam Rosiek poświęcił kaplicę Katolickiego Kościoła Narodowego w Rybniku. Tym samym kościół rozpoczął oficjalnie działalność. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie chodziło o katolicki ruch religijny rodem zza oceanu.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

No to od początku. Katolicki Kościół Narodowy uznaje zwierzchnictwo papieża Franciszka, ale nie żyje w pełnej jedności z Rzymem. W tym odłamie księża nie uznają celibatu, czyli mogą mieć np. żonę oraz pracują normalnie w różnych zawodach tak jak założyciel tego novum w Rybniku. Z` powstanie takiego kościoła w naszym regionie jest odpowiedzialny ks. Wojciech Grzesiak, niegdyś duchowny rzymskokatolicki, a teraz ratownik medyczny, mąż i ksiądz Katolickiego Kościoła Narodowego. – Realizuję się jako ksiądz i mąż. Jestem też ratownikiem medycznym. Kiedy ubieram strój ratownika, chcę być najlepszy w swoim fachu. Mam swoje zadania do ratowania życia i zdrowia. Jak zakładam sutannę, to chcę być jak najlepszym duchownym. To się wszystko nie miesza, ale uzupełnia – opowiadał Grzesiak na łamach rybnik.com.pl.

Inicjatywa powstania kościoła, a dokładniej kaplicy gdzie wierni tego odłamu mogą się modlić to inicjatywa Grzesiaka i jego żony. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że powstała z prywatnych pieniędzy, z niewielką pomocą wiernych. Kaplica znajduje się w bloku przy ul. Zebrzydowickiej, niedaleko marketu Auchan.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

231 nowych przypadków koronawirusa. Są ofiary śmiertelne, także na Śląsku

Gdzie na Śląsku druga tura wyborów odbędzie się korespondencyjnie?

Mural Trzaskowskiego w Katowicach znów zamalowany

źródło: rybnik.com.pl
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close