KrajRegionWiadomość dnia

Rafał Trzaskowski broni Ślązaków. „U was czuję się jak w domu”

Rafał Trzaskowski spotkał się w Bytomiu z wyborcami. Spotkanie było o tyle ważne, że Trzaskowski podkreślał jak bardzo broni i będzie bronił Ślązaków. A chodzi oczywiście głównie o hejt na górników i mieszkańców naszego regionu w związku z dużą liczbą potwierdzonych przypadków w naszym regionie.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Żona Rafała Trzaskowskiego pochodzi z Rybnika, a on sam oprócz rodziny ma też w naszym regionie wielu przyjaciół. Podkreśla to na każdym kroku, tak samo jak fakt, że stoi i będzie murem stał za Ślązakami. Wdzięczność wyborców ze Śląska widać chociażby po wynikach z I tury wyborów prezydenckich, gdzie w takich miastach jak Katowice czy Cieszyn Trzaskowski wygrał. – Przez te ostatnie lata, niestety, słyszeliśmy wielokrotnie, jak próbowali nas dzielić, jak próbowali Ślązaków dzielić, nawet ostatnio i chce wam powiedzieć, że nigdy się na to nie zgodzę. Nigdy się nie zgodzę, żeby ktokolwiek nas dzielił, żeby ktokolwiek atakował Ślązakówczytamy słowa kandydata Koalicji Obywatelskiej na łamach Polsat News. 

Pamiętajmy, że kampanie obu kandydatów są dość agresywne, więc Trzaskowski na spotkaniu z wyborcami w Bytomiu nie szczędził słów wobec rządu.Ja pamiętam, jak z innymi samorządowcami Śląska mówiliśmy – uważajcie, bo będą problemy w kopalniach; jak mówiliśmy – uważajcie, bo będą problemy w Domach Pomocy Społecznej. I nikt nas nie słuchał i zobaczcie, co się stało. Wtedy, kiedy trzeba reagować i podejmować racjonalne decyzje ten rząd, rząd z PiS-u, i prezydent z PiS-u sobie kompletnie z tym nie radzą. I trzeba o tym rozmawiać z panem prezydentem – To kampania dwóch silnych osobowości i dwóch silnych elektoratów. Dziwnym faktem jest to, że obaj panowie nie chcą się skonfrontować, a jesli chcą to tylko na swoich warunkach co doprowadza do sytuacji, że jakakolwiek debata stoi pod znakiem zapytania.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

231 nowych przypadków koronawirusa. Są ofiary śmiertelne, także na Śląsku

Gdzie na Śląsku druga tura wyborów odbędzie się korespondencyjnie?

Mural Trzaskowskiego w Katowicach znów zamalowany

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Rafał Trzaskowski broni Ślązaków. „U was czuję się jak w domu””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close