Region

Bezpłatna dezynfekcja samochodów w Częstochowie. Z akcji skorzystało ok. 150 kierowców

Około 150 kierowców skorzystało w ostatnią sobotę z możliwości bezpłatnego zdezynfekowania swojego auta przed Urzędem Miasta w Częstochowie. Tego rodzaju akcja koordynowana przez samorząd to w skali kraju nowość. Jak się okazało – bardzo potrzebna.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Pojazdy przeszły dezynfekcję metodą zamgławiania. Używa się do niej zamgławiacza termicznego, wysokiej jakości preparatu dezynfekcyjnego wytwarzanego przez polskiego producenta oraz nośnika mgły M-FOG. Ekspertyzy wskazują na dużą skuteczność takiej techniki dezynfekcji w zamkniętych przestrzeniach – także w obrębie kabin pojazdów.

Dezynfekcję wykonała nieodpłatnie firma Ecco Logic, a organizacyjnego wsparcia udzielił Urząd Miasta Częstochowy. Ecco Logic niemalże od początku pandemii Covid-19 współpracuje z samorządem, przeprowadzając okresowe odkażanie pomieszczeń Miejskiego Szpitala Zespolonego, a także dezynfekując karetki Stacji Pogotowia oraz autobusy i tramwaje Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Firma odkażała też m.in. ławki na Promenadzie Czesława Niemena oraz w alei Najświętszej Maryi Panny.

Koordynowana przez miasto i zorganizowana pod patronatem prezydenta Częstochowy akcja dezynfekcji prywatnych samochodów – sądząc po sporym zainteresowaniu – z pewnością przydała się tuż u progu sezonu wyjazdów na urlopy i wakacje. Sama dezynfekcja jednego pojazdu nie trwała dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Później trzeba było odczekać 15 minut i poświęcić minutę na przewietrzenie auta.

W sytuacji epidemii miasto dba też o utrzymanie w czystości infrastruktury, z której korzystają pasażerki i pasażerowie miejskiej komunikacji. Już w maju na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu wykonano dezynfekcję ławek na przystankach komunikacji miejskiej – zarówno pod wiatami jak i pod gołym niebem. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem MZDiT zwiększyło w tym roku częstotliwość gruntownego mycia przystanków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekordowa frekwencja w Koszarawie! Gmina spod Żywca dostanie obiecany wóz strażacki [WIDEO]

PRZERAŻAJĄCE!!! Bomby atomowe wymierzone w Katowice i Gliwice! Miast na liście jest więcej!

Najlepsi studenci z WST zasilą Beskidzkie Centrum Onkologiczne. List intencyjny już podpisany!

 

źr. UM Częstochowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close