KrajRegion

Skuteczna izolacja termiczna? Sonarol! [POLSKIE ZNACZY DOBRE]

Firma Sonarol istnieje na rynku od 1997 roku.  Produkuje m.in. profile okienne, styropian i maszyny rolnicze oraz przemysłowe. Poznaj historię tej firmy w programie „Polskie znaczy dobre” w TVS.

 

Polskie znaczy dobre” to program, w którym udowadniamy, że nie należy chwalić tylko cudzego, bo nasze jest równie dobre, jak nie lepsze! Poznajemy historię i sposób funkcjonowania polskich przedsiębiorstw. W najnowszym odcinku poznamy Stanisława Najdę – człowieka renesansu i prezesa firmy Sonarol.

Oglądaj program „Polskie znaczy dobre” w TVS dziś (17 kwietnia) o 16:40!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Strajk nauczycieli: matura w tym roku zagrożona? TOP 5 Silesia Flesz

Początki firmy

Przedsiębiorstwo swoją działalność na rynku rozpoczęło w 1997 roku od handlu produktami i akcesoriami rolnymi. Jak wspomina prezes firmy, początki nie były łatwe…

Dzień zaczynał się nam około 2 w nocy – opowiada Stanisław Najda. – Czasami trzeba było pojechać nawet o 22, żeby stanąć na odpowiednim miejscu, bo na tych targowiskach ważne było miejsce, gdzie się stoi i gdzie najwięcej rolników przechodzi. Tam można było sprzedać najwięcej towaru. Najpóźniej dzień się zaczynał o 5 rano, a kończył się o 22.

Po kilku latach w przedsiębiorstwie nastąpiło przeniesienie akcentów z handlu na produkcję. Intensywny rozwój rynku budowlanego na początku roku 2000 sprawił, że pan Stanisław zaczął myśleć nad nowymi gałęziami swojego biznesu.

(fot. TVS)

W tamtym czasie zaobserwowałem mnóstwo samochodów, które woziły okna na stojakach – wspomina prezes firmy Sonarol. – Gdzie by nie spojrzeć były wożone i montowane okna. Wtedy poczułem, ile jest jeszcze okien do wymiany w domach, wioskach, miastach – wszędzie było tego mnóstwo.

Wtedy też firma podjęła decyzję o rozpoczęciu produkcji okien. Trzy lata później do Sonarolu włączono także fabrykę styropianu.

 

Sonarol dziś

Sonarol produkuje okna, drzwi, styropian, maszyny rolnicze i konstrukcje stalowe. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 600 pracowników w trzech lokalizacjach.

Centrala znajduje się w miejscowości Jedwabne – to tam produkowane są profile okienne i drzwiowe z PVC, jak również okna i drzwi z aluminium oraz PCV. W miejscowości Jeziorko (obok Łomży) firma produkuje płyty styropianowe i maszyny rolnicze, jak również konstrukcje hal stalowych i maszyny przemysłowe. Natomiast w miejscowości Miłomłyń produkowany jest styropian.

(fot. TVS)

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Sonarol? Oglądaj program „Polskie znaczy dobre” dziś (17 kwietnia) w TVS o 16:40!

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK NASZEGO PROGRAMU!

POLSKIE ZNACZY DOBRE: Hotel Katowice. W sercu Śląska

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close