RegionWiadomość dnia

Prohibicja w Katowicach staje się faktem! Zakaz sprzedaży alkoholu wchodzi w życie o 22.00!

Niby w zasięgu ręki, ale między 22.00 a 6.00 raną go nie kupimy. Dziś wchodzi w życie ograniczanie sprzedaży alkoholu w centrum Katowic.

 

Czegoś mocniejszego nie kupimy w punktach sprzedających alkohol przeznaczony do spożycia poza miejscem sprzedaży – czyli w sklepach i na stacjach benzynowych. –To ograniczenie dotyczy głównie śródmieścia. Ograniczenie ulicami od północy ulica Chorzowska, następnie do granicy z ulicą Graniczną, później do autostrady A4 a z drugiej strony do ulicy Sokolskiej. (…) Chcemy żeby nowa uchwała przede wszystkim poprawiła ład i porządek, a przede wszystkim bezpieczeństwo w ścisłym centrum miasta – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

W sumie w strefie, w której dostęp do alkoholu będzie ograniczony funkcjonuje ponad 120 sklepów. Kontrolować ma je straż miejska. Jak jednak zapewniają w Urzędzie Miasta – rolą strażników nie będzie ukaranie jak największej liczby sprzedawców, a edukowanie i przypominanie o nowym prawie.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Prohibicja w Katowicach staje się faktem! Zakaz sprzedaży alkoholu wchodzi w życie o 22.00!”

  1. No to teraz następny krok- całkowicie zlikwidować jakikolwiek handel w Katowicach, przez całą dobę, i będzie spokój. Zapomniałbym- w niedzielę mogą handlować tylko sklepy z dewocjonaliami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close