RegionWiadomość dnia

Protest Straży Miejskiej w Katowicach! Przez trzy miesiące nie będą wystawiać mandatów!

Protest w Katowickiej straży miejskiej. Rozpoczęła go jedna z organizacji związkowych działających w straży. Strażnicy zarzucają Urzędowi Miasta w Katowicach lekceważenie sytuacji, która panuje w straży.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Urzędnicy nie odpisują na pisma, które kierujemy do urzędu miasta, mało się interesują problemami straży miejskiej – tym, że jest nas bardzo mało i bardzo duża rotacja jest osób zatrudnionych w straży miejskiej. Od 2016 roku do teraz odeszło około 60 osób – mówi Mariusz Machała, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Straży Miejskiej i Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Katowicach.

To wszystko zdaniem strażników miejskich prowadzi do niewydolności tej służby. Dlatego strażnicy miejscy nie będą wystawiali mandatów, a interwencje zamierzają przeprowadzać w stylu włoskim. Akcja ma trwać przez trzy miesiące.

Od 2016 roku do teraz odeszło około 60 osób - mówi Mariusz Machała, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Straży Miejskiej i Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Katowicach
Od 2016 roku do teraz odeszło około 60 osób – mówi Mariusz Machała, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Straży Miejskiej i Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Katowicach

-Bloczki mandatowe są pobierane, my normalnie realizujemy swoje działania natomiast każda interwencja podejmowana przez strażnika jest od niego zależna. To on na miejscu podejmuje decyzje czy wystawi mandat, czy pouczy, czy skieruje wniosek do sądu. Natomiast wszyscy w większości uczestnicy spotkania, które się odbyło podjęli decyzję, że będziemy podejmować swoje czynności, interwencje bardzo rzetelnie, skrupulatnie, każda interwencja będzie szczegółowo przeprowadzona – mówi Damian Nawara, sekretarz NSZZ „Solidarność” Straży Miejskiej i Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Katowicach.

Strażnicy miejscy domagają się zwiększenia zatrudnienia i podwyżek. Jak tłumaczą początkujący strażnik zarabia około 2200 złotych na rękę, a doświadczony niewiele więcej, dlatego w straży wciąż są wolne wakaty. Miasto z zarzutem bagatelizowania straży miejskiej się nie zgadza.

 

-Oczywiście w odpowiedzi również na te postulaty, pismo strażników przedstawiciele władz Katowic spotkają się ze strażnikami miejskimi, ale mamy nadzieję, że to będzie rozmowa o faktach, ponieważ w piśmie, które do nas wpłynęło jest dużo informacji nieprawdziwych. Mamy nadzieję, że nie zostało to podane celowo tylko jest wynikiem pewnych niedopatrzeń. Przykładowo w tym piśmie dowiadujemy się, że w straży miejskiej w Katowicach jest ponad 20 wakatów. To jest nieprawda – wakatów jest tylko pięć co od razu wygląda inaczej biorąc pod uwagę, że w straży miejskiej w Katowicach pracują łącznie 123 osobypodkreśla Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej UM Katowice.

W urzędzie zapowiadają, że są otwarci na dialog. Przypominają, że strażnicy miejscy, podobnie jak inni urzędnicy, w 2019 roku otrzymali podwyżkę.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Arcybiskup Wiktor Skworc apeluje: Religa albo etyka powinny być w szkole obowiązkowe!

Katowice: Będzie prohibicja w Szopienicach i Załężu? Wyniki konsultacji niejednoznaczne [WIDEO]

Rok 2020 rokiem podwyżek. Ale w górę idą też pensje. O ile wzrosną wynagrodzenia?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Protest Straży Miejskiej w Katowicach! Przez trzy miesiące nie będą wystawiać mandatów!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close