RegionWiadomość dnia

Koniec kolejek w UM Ruda Śląska? Do wydziału komunikacji zarejestrować się można online!

Nie chcesz czekać w długiej kolejce, żeby zarejestrować auto czy motor? Zarezerwuj termin przez internet! W rudzkim Urzędzie Miasta został właśnie uruchomiony system elektroniczny, za pomocą którego można się umówić na konkretny dzień i godzinę wizyty w Wydziale Komunikacji. To nowa funkcja działającego już od dwóch lat elektronicznego systemu kolejkowego.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Materiał Sandry Hajduk:

Raz mniejsza, a raz większa – ale kolejka do Wydziałów Komunikacji Urzędów Miasta zajmujących się m.in. rejestracją pojazdów jest niemal pewna jak w banku.

-Zależy w jakim dniu, bo na przykład teraz w Nowym Roku o dziwo bardzo szybko, ale to też zależy od sytuacji. Ja miałam akurat ciężką sytuację poprzednio, więc musiałam trochę poczekać zanim informacje zostały mi podane, więc tak około myślę godziny. Raz stałam z mężem 2,5 h, to był czwartek popołudniu a teraz jak Pani widziała pięć minut i szybko sytuacja była załatwiona przyznaje Jolanta Banaszczyk-Strycharz, mieszkanka Rudy Śląskiej.

W Rudzie Śląskiej znaleziono jednak sposób, by chcący zarejestrować samochód czy motor w kolejce nie czekali. Za pomocą systemu elektronicznego wizytę w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej można zarezerwować na konkretny dzień i godzinę przez internet. To nowa funkcja działającego już od dwóch lat elektronicznego systemu kolejkowego.

-Wybieramy sobie datę, godzinę naszej wizyty. Tam jest zamieszczona informacja, że nie należy się spóźniać, dlatego że każde spóźnienie powoduje, że dana godzina jest skasowana. Jest tam również odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie od razu można uzyskać informacje jakie dokumenty należy przynieść ze sobą, bo brak dokumentów niestety też niweczy cały nasz wysiłek – wyjaśnia Bożena Krzyżak, naczelnik Wydziału Komunikacji UM Ruda Śląska.

Po zarezerwowaniu terminu otrzymamy kod niezbędny do wygenerowania zarezerwowanego biletu w automacie biletowym, znajdującym się w Urzędzie Miasta przy Wydziale Komunikacji. W momencie, gdy zmienią nam się plany zarezerwowany termin można anulować – za pośrednictwem linku przesłanego w wiadomości mailowej wraz z kodem do automatu biletowego. Formularz rezerwacyjny dostępny jest na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje.

 

Czytajcie także:

Od stycznia ogromne kary dla kierowców! Zobacz, za co

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Internetowa rezerwacja terminu wizyty dotyczy rejestracji lub przerejestrowania pojazdu stanowiącego własność lub współwłasność osoby fizycznej mającej miejsce zamieszkania na terenie miasta Ruda Śląska lub osoby prawnej mającej siedzibę w Rudzie Śląskiej. Formularz znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje. Prezentowane są wolne terminy w okresie dwóch tygodni następujących po dniu, w którym dokonywana jest rezerwacja.

– Wielu mieszkańców przychodzących do Urzędu Miasta kieruje się właśnie do Wydziału Komunikacji. Staramy się ułatwiać im załatwianie spraw, stąd wprowadzony w 2017 roku system kolejkowy, a teraz jego rozwinięcie wykorzystujące Internet – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

 

W celu zarezerwowania terminu należy kliknąć w wybrany w kalendarzu dzień i wybrać wolną godzinę, wprowadzić dane w wymagane pola i kliknąć przycisk „Zarezerwuj”. W następnym oknie wyświetlony zostanie kod niezbędny do wygenerowania zarezerwowanego biletu w automacie biletowym, znajdującym się w Urzędzie Miasta przy Wydziale Komunikacji.

– Prosimy o zapisanie kodu i zabranie go na umówioną wizytę. Kod zostanie również wysłany na podany w formularzu adres e-mail – mówi Bożena Krzyżak, naczelnik Wydziału Komunikacji UM.

– Na wizytę należy przybyć przed umówioną godziną, ponieważ spóźnienie kasuje dokonaną rezerwację – podkreśla. Można również anulować zarezerwowany termin – służy do tego link przesyłany w wiadomości e-mail z kodem.

 

Warto również sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne, aby załatwić sprawę. Odnośnik do strony Biuletynu Informacji Publicznej, zawierającej informacje i formularze dotyczące rejestracji pojazdów, znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje.

Przypomnijmy, że elektroniczny system kolejkowy obsługujący Wydział Komunikacji, działa w Urzędzie Miasta Ruda Śląska od grudnia 2017 roku. Składa się on z automatu biletowego, w którym klient wybiera rodzaj sprawy, jaką chce załatwić i pobiera stosowny bilet z numerem kolejkowym. Na ekranie znajdującym w korytarzu obok drzwi Wydziału Komunikacji wyświetlają się kolejno numery biletów wraz z numerem pokoju i stanowiska obsługi. Jednocześnie podawana jest informacja głosowa dla osób, które znajdują się poza zasięgiem ekranu.

W 2019 roku Wydział Komunikacji obsłużył ponad 35 tys. spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawem jazdy, w tej liczbie mieści się 12 375 zarejestrowanych pojazdów i 3 306 wydanych praw jazdy.

 

źródło: UM Ruda Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Antosia z Rybnika – to pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w woj.śląskim

Najpopularniejsze imiona w 2019: Jakie imiona rodzice wybierali najczęściej? [RANKING]

Cyborgi przebiegły przez Park Śląski. Tak wyglądał Śląski Maraton Noworoczny Cyborg [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close