Region

Protest w Rudzie Śląskiej! Kilkaset osób protestowało pod Urzędem Miasta [WIDEO]

Gorąco przed Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej. Kilkaset osób protestowało przeciwko cięciom w rudzkim sporcie. W porównaniu do ubiegłych lat kluby z Rudy Śląskiej otrzymały tzw. małe granty. A to – zdecydowanie za mało.

TOP 5 Silesia Flesz radzi, jak stracić fortunę i jak zrobić oborę w Obornikach?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jest to dla nas sytuacja bardzo ciężka. Przyszliśmy tutaj pokazać, być może ktoś nas zobaczy, mam nadzieję, że spojrzą tutaj, ilu nas się zebrało i stwierdzą, że jednak może zrobić jakieś cięcia, przesunięcia, żeby te pieniądze przekazać – mówi Grzegorz Watela, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Już kilkanaście dni temu prezydent Grażyna Dziedzic proponowała, aby radni zgodzili się na podwyżkę między innymi opłat za śmieci oraz stawki podatkowej. Zwiększony w ten sposób dochód do budżetu miasta mógłby zostać przeznaczony na działalność klubów sportowych.

Czysty szantaż, czysty szantaż dla nas wszystkich. Bo to jest komentowane szeroko przecież – mówi Anna, mieszkanka Rudy Śląskiej.

Teraz wielu mieszkańców obawia się, że kluby sportowe mogą przestać istnieć. Te starają się sobie radzić jak mogą.

Myśmy podnieśli w tym miesiącu składki dla naszych członków ze 40 zł na 80 zł, żeby pokryć koszty wynajmu sali gimnastycznych, na których trenują grupy, mamy sześć grup młodzieżowych i seniorów – mówi Marek Nowok, prezes TP Jastrząb Bielszowice.

Miasto tłumaczy jednak, że jest w ciężkiej sytuacji finansowej i nie jest w stanie zapewnić odpowiednich środków na sport.

Jesteśmy w tej chwili w takiej sytuacji, że nam brakuje pieniędzy na składki ZUS, brakuje nam pieniędzy na zadania obowiązkowe. Będziemy szukać tych pieniędzy w ciągu roku – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Dzisiaj organizatorzy protestu złożyli na ręce radnych petycję o podwyżkę dofinansowań dla rudzkich klubów. Pokazali też kartki – żółtą i czerwoną.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne z Katowic prosi o pomoc! „Nie mamy w czym gotować dla biednych!’

Rybnik: Za korzystanie z inwestycji z budżetu obywatelskiego będą opłaty!

Harcerze z Knurowa chcą kupić mobilną harcówkę. Ruszyła wyjątkowa zbiórka [WIDEO]

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close