KrajRegion

Protestujący wtargnęli do placówki sanepidu w Katowicach. Policja użyła siły

Siły fizycznej użyła w środę policja wobec kilku osób odmawiających opuszczenia siedziby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Śląscy policjanci interweniowali w budynku Sanepidu w Katowicach. Dyrekcja placówki zgłosiła, że grupa osób nie chce opuścić placówki, naruszając tym samym przepisy prawa.

Osoby brały udział w zgromadzeniu, jednakże oprócz 5 zgłoszonych uczestników, na miejscu pojawiło się ich kilkunastu, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest nielegalne – informuje Śląska policja.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami użyli wobec nich siły fizycznej w celu wyprowadzenia z budynku – informuje Śląska Policja.

W sumie stróże prawa wylegitymowali 15 osób, przeprowadzili 2 interwencje, sporządzili 6 wniosków o ukaranie, oraz sporządzili 7 notatek urzędowych w związku z popełnionymi przestępstwami (naruszenia miru domowego oraz znieważenia policjanta).

Po zakończeniu zgromadzenia mundurowi interweniowali także wobec mężczyzny, który łamał obowiązujące obostrzenia. 35-latek nie chciał ponadto podać swoich danych osobowych oraz nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia.

Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego i doprowadzili mężczyznę do radiowozu w celu ustalenia jego danych. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. Sporządzono przeciwko niemu wniosek do sądu w sprawie o popełniona wykroczenia.

Źródło: Śląska Policja

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

„Kochajcie mnie, mamo i tato”. Plakaty broniące praw młodzieży LGBT+ zawisły na Śląsku [WIDEO]

Po pijaku wtargnęli do szpitala tymczasowego w MCK. Chciał pokazać koledze szpital

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close