KrajRegion

Prowadząc samochód, gaz i hamulec obsługiwał kijem. Policja zatrzymała niepełnosprawnego pirata drogowego

Niecodzienna interwencja w Wolbromiu (woj. małopolskie). Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który był niepełnosprawny. Mężczyzna prowadził samochód, obsługując gaz i hamulec kijem.

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

W Wolbromiu na ulicy Pod Lasem, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki BMW. Jakież było ich zdziwienie, kiedy zobaczyli w jaki sposób kierowca prowadził auto. Mężczyzna miał niedowład nóg, a jego samochód nie był przystosowany do używania przez osoby niepełnosprawne. Tak więc za pomocą kija, który trzymał w ręku, operował pedałem sprzęgła, gazu i hamulca – co oczywiście nie zapewniało odpowiedniej precyzji obsługiwania tych urządzeń jakże istotnych dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach, okazało się, że jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Mało tego, 41-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym, albowiem dokument ten został zatrzymany przez policjantów za liczne uprzednie przestępstwa i wykroczenia, których dopuścił w ruchu drogowym.

Kierujący swoim zachowaniem mógł narazić na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 

źr. KWP Kraków

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close