AlarmRegion

Skandal! Niszczył krzyże i święte figurki w Częstochowie!

37-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za to, że kilkukrotnie niszczył miejskie krzyże i miejsca przeznaczone do obrzędów religijnych. Mężczyzna zniszczył też figurkę religijną na terenie jednego z częstochowskich kościołów.

 

Piękne, mądre i warte fortunę! Najpiękniejsze gołębie przyleciały do SOSNOWCA!

Na początku tego roku policja z Częstochowy otrzymała dwukrotnie zgłoszenie dotyczące uszkodzenia przedmiotów wokół stojącego w dzielnicy Zawodzie-Dąbie krzyża. Jak się okazało nie był to pierwszy raz, bo sprawca niszczył go także pod koniec ubiegłego roku. Wyrwał sztuczne kwiaty i metalowy stelaż i zniszczył obrazek religijny.

Policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie. Okazało się, że to nie pierwszy taki jego konflikt z prawem. W ubiegłym roku 37-latek w tym samym miejscu zniszczył figurkę religijną oraz uszkodził gablotę informacyjną i drzwi na terenie dwóch kościołów w Częstochowie. Mężczyzna usłyszał też wtedy zarzuty posiadania marihuany i uprawy konopi indyjskich.

37-latek decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Postawiono mu zarzut obrazy uczuć religijnych i znieważenia miejsca przeznaczonego do publicznych obrzędów religijnych.

Źródło: Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close