AlarmKrajRegion

Przeciwmgielne się przydadzą. Jest OSTRZEŻENIE METEO przed gęstą mgłą

Noc z soboty na niedzielę, a więc z 12 na 13 grudnia to będzie „biała” noc w województwie śląskim. Biała – bo mgła będzie dawała się we znaki kierowcom. Przed mgłą na dzisiejszą noc i jutrzejszy poranek ostrzegają synoptycy.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz

Dzisiaj (12.12) od godzin wieczornych, do jutra (13.120 do 10:00 może wystąpić silna mgła. Jak przewidują meteorolodzy widoczność będzie bardzo ograniczona, miejscami nawet do 100 metrów. I synoptycy i policjanci proszą o szczególną ostrożność kierowców i dostosowanie prędkości do bardzo trudnych warunków, jakie w nocy mogą panować na drogach.

To nie jedyne ostrzeżenie meteo, wydane z myślą o kierowcach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega także przed marznącymi opadami i gołoledzią. Taki alert wydano dla ośmiu województw. IMGW przewiduje marznące opady powodujące gołoledź na drogach na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, lubelskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

 

źródło: IMGW
autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W Mysłowicach powstanie nowa kopalnia! Będzie fedrowała 35 lat! [WIDEO]

„Olej pociąg”, czyli autobusy idą na cenową wojną z koleją na trasie Katowice – Kraków

Śląskie: Pieniądze z rządowego funduszu nie trafiły do wszystkich. Część miast czuje się oszukana

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close