KrajRegion

Przedstawił się jako pracownik banku. 52-latka straciła ponad 100 tys. złotych

Do 52-latki zadzwonił mężczyzna, podający się za pracownika banku. Telefonicznie oświadczył, że na koncie bankowym kobiety odnotowano próbę włamania i należy jak najszybciej je zablokować. Mężczyzna uzyskał dostęp do bankowości elektronicznej 52-latki, a następnie zaciągnął kredyt na jej dane osobowe.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Kilka dni temu z 52-letnią mieszkanką powiatu strzeleckiego (woj. opolskie) telefonicznie skontaktował się mężczyzna, podający się za pracownika banku. Mężczyzna oświadczył, że na koncie bankowym kobiety odnotowano próbę włamania. Poinformował ją również, że należy jak najszybciej zabezpieczyć konto przed kradzieżą zgromadzonych pieniędzy. Wystraszona kobieta podała rozmówcy najważniejsze informacje związane z obsługą konta. Już po chwili okazało się, że na jej dane osobowe został zaciągnięty kredyt na kwotę 60 tysięcy złotych.

Jakby tego było mało, w jednym ze sklepów w Polsce posłużono się danymi z karty bankomatowej 52-latki, która została przypisana do jej numeru telefonu. Policjanci ustalili, że bez wiedzy i zgody kobiety ktoś kupił sprzęt RTV i AGD na kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Kobiecie udało się zablokować dostęp do pozostałych środków zgromadzonych na jej koncie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gramy dla Oliwii Hyli. Sprawdź harmonogram koncertu! [20 czerwca]

Bobrowniki śląskim liderem! Żadna inna gmina nie ma tylu zaszczepionych!

Premier Morawiecki w Katowicach o odejściu Kaczyńskiego: Mam nadzieję, ze to jedynie pogłoski [WIDEO]

 

źr. Policja Opolska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close