RegionWiadomość dnia

Przedszkolaki będą miały czystsze powietrze. Wszystko w ramach walki ze smogiem

Walka ze smogiem trwa. Do 8 placówek przedszkolnych w Tarnowskich Górach trafi 16 oczyszczaczy powietrza o wartości blisko 18 tys. złotych. To wynik akcji o nazwie „Mogę zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Urządzenia przekazane zostaną ośmiu tarnogórskim placówkom, które nie dostały ich w pierwszej edycji akcji realizowanej w listopadzie minionego roku. Wówczas tzw. smogojady pojawiły się w 7 miejskich przedszkolach.czytamy na łamach www.gwarek.com.pl. „Mogę zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” to akcja dzięki której do 8 kolejnych przedszkoli w Tarnowskich Górach trafi 16 oczyszczaczy powietrza – po dwa do każdej placówki. Urządzenia, które w placówkach przedszkolnych powinny się pojawić do końca roku mają wartość ok. 18 tys. złotych. Co ciekawe kampanię prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Akcja nie obejmuje tylko miasta Tarnowskie Góry, a tego typu urządzenia trafią również do przedszkoli w  innych miastach m.in. takich jak: Radzionków, Świerklaniec czy Ożarowice.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Aktualna lista powiatów z dodatkowymi obostrzeniami. Jeden powiat z woj. śląskiego w strefie żółtej

Nawet 500 złotych mandatu za wypad na grzyby? Straż leśna przypomina zasady grzybobrania

Smród nie do wytrzymania i biegające szczury. Mieszkańcy Chorzowa mają dość! [WIDEO]

źródło: www.gwarek.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close