AlarmKrajRegion

Prześwietlili pociąg rentgenem i znaleźli coś, czego w nim absolutnie być nie powinno! [FOTO]

Wiedzieli, że coś może być na rzeczy i coś może być ukryte w pociągu, który mieli na oku. Żeby mieć pewność – użyli rentgena! I znaleźli coś, czego w pociągu być absolutnie nie powinno!

 

Powódź pustoszy woj.śląskie! Czy zapora w Wilkowicach wytrzyma?

Kiedyś kontrabandę do Polski przemycano w torbach, walizkach, w nadkolach albo specjalnie zabudowanych podłogach samochodów. Ale pociąg kontrabandy? Na taki trafili pogranicznicy! Nie trafili by, gdyby pociągu nie prześwietlili rtg!

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt wyrobów tytoniowych w pociągach towarowych.

W wagonach, w towarze, który legalnie wwożono na teren Unii Europejskiej, funkcjonariusze znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wcześniej białoruskie składy przeskanowano na urządzeniu rtg, a wyniki z prześwietlenia ułatwiły prowadzenie dalszych czynności kontrolnych.

Zabezpieczono papierosy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 110 tys. zł. Dalsze postępowanie w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

źródło: Straż Graniczna
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close