AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Przyjechali na interwencję. Na miejscu doszło do eksplozji. Dwoje policjantów i strażak zostało rannych

Podczas przeprowadzanej interwencji w jednym z mieszkań doszło do eksplozji. Rannych zostało dwoje policjantów i strażak. Wytwórca niebezpiecznej substancji jest już w rękach policjantów.

 

15 grudnia 2017 roku około godziny 17:40, policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań pod drzwiami leży kobieta i wzywa pomocy. Funkcjonariusze nie mogąc dostać się przez drzwi wezwali na miejsce straż pożarną z wysięgnikiem. Przy pomocy kosza dostali się do środka, gdzie odnaleźli leżącą kobietę. W wyniku urazu ortopedycznego kobieta nie była w stanie samodzielnie się podnieść ani otworzyć drzwi. Na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne. Funkcjonariusze do przyjazdu karetki udzielili pomocy kobiecie, a także podjęli próbę odnalezienia jej dokumentów.

W pewnym momencie, policjant dotknął stojącego pojemnika, który eksplodował. W wyniku tego zdarzenia ranny został 35- letni policjant, jego o rok starsza koleżanka z patrolu, a także jeden ze strażaków. Wszyscy łącznie z lokatorką trafili do łódzkich szpitali. Na miejscu natychmiast wyznaczono strefę ochronną i ewakuowano blisko 30 mieszkańców bloku. W budynku odcięto również dopływ gazu i energii elektrycznej, a na miejsce wezwano policyjnych pirotechników. W tym samym czasie rozpoczęły się ustalenia, czy kobieta mieszkała sama oraz jaka substancja eksplodowała. Prowadzone na miejscu działania pozwoliły na wstępne zidentyfikowanie przyczyn eksplozji.

Okazało się, że w pojemniku znajdowały się śruty do tzw. wiatrówek, które wypełnione były substancją chemiczną. W momencie wystrzelenia takiego pocisku z broni pneumatycznej i dotarcia do celu, oprócz przestrzeliny następował także efekt błyskowy. Z niewiadomych przyczyn doszło do eksplozji tych substancji podczas kontaktu z dłonią funkcjonariusza. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli w mieszkaniu jeszcze kilka pudełek ze wspomnianym śrutem. W trakcie, gdy na miejscu trwały czynności procesowe z udziałem prokuratora, kryminalni ustalili kto mógł być wytwórcą nielegalnych materiałów. Funkcjonariusze, tuż przed północą namierzyli podejrzewanego w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Śródmieście. We wstępnej rozmowie z funkcjonariuszami 39-latek przyznał się, że amatorsko wytwarzał wybuchowy śrut. Dotychczas mężczyzna nie miał konfliktu z prawem.

Zgromadzony materiał w sprawie został przekazany do prokuratury. Podejrzewany może odpowiedzieć za spowodowanie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia człowieka. Są to przestępstwa zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(źródło:www.policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close