reklama
Kategorie

Przyjrzyjcie mu się dobrze. To Otok – nowy postrach bandytów w Tarnowskich Górach!

Tarnogórska policja ma nową broń przeciwko bandytom. Żywą broń! To Otok – owczarek niemiecki, który jest psem patrolowo-tropiącym. Do jego zadań będzie należało między innymi poszukiwanie ładunków wybuchowych, narkotyków i broni.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Jego opiekunem jest st. sierż. Kamil Kubica, który jest nowym przewodnikiem psa służbowego. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli specjalne szkolenie i mogą już wspólnie wyruszyć w teren.

Przyjrzyjcie mu się dobrze. To Otok – nowy postrach bandytów w Tarnowskich Górach! Fot. Policja Śląska
Przyjrzyjcie mu się dobrze. To Otok – nowy postrach bandytów w Tarnowskich Górach! Fot. Policja Śląska

– Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach informuje tarnogórska policja.

Kilka dni temu dwuletni owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem, zakończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Otok to pies patrolowo-tropiący, dlatego jego zadania skupiają się na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, monitorowaniu i patrolowaniu imprez masowych oraz poszukiwaniu zaginionych osób.

Gdy pies jest już przeszkolony i trafia do jednostki, pozostaje w pełni pod opieką policjanta. To on wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, dba o jego zdrowie i o kondycję. Przygotowuje też sprzęt do służby i organizuje wyjazd w teren. St. sierż. Kamil Kubica przyznaje, że nie wyobraża sobie służby na innym policyjnym stanowisku. Jak mówi, pomiędzy nim, a czworonogiem tworzy się więź. Przewodnik powinien być przekonany do zwierzęcia i mieć do niego zaufanie. Pies też musi wiedzieć, że jest dla swojego przewodnika najważniejszy, a wtedy okaże swą wdzięczność wykonując wzorowo swoje zadania.

Otok, wspólnie ze swoim przewodnikiem, oprócz tego, że będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej, z pewnością niejednokrotnie weźmie również udział w spotkaniach policjantów z dziećmi i młodzieżą.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

1,4 mld zł trafiło do przedsiębiorców ze śląskiego. To Śląski Pakiet dla Gospodarki

Koronawirus w Polsce: Obostrzenia do 27 grudnia! Co obowiązuje zgodnie z ostatnim rozporządzeniem?

Mniej ozdób świątecznych na ulicach miast przez koronawirus? Tak, ale nie wszędzie [WIDEO]

Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button